Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andri01 - майстор
Ако имате "добро" от ВИК ,то те са ДЛЪЖНИ да ви доставят вода до вашия водомер. Поставянето на тръбите е за тяхна сметка! Ако трябва ,ще заобиколят съседа ви. Това е законно положение. При подмяна на тръбопровода ми,при мене така стана-пуснаха нови ,извън границата на съседа под мене.
С едно уточнение- благоволението не води към задължение.
Тънък момент, който занимава изследователите на лингвистичната интелигентност.

Ко си са развикал ве, тъпанар?! Имаш възможност да подчертаеш част от текста.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет май 03, 2024 1:21 pm, променено общо 2 пъти.
Andri01 - майстор
"Добро" значи партида за във ВИК!!!
П.С.: "Ко си са развикал ве, тъпанар?! " Можеш да изкараш човека от селато ,но не и СЕЛЯНДУРЩИНАТА от дребното човече!!! Явно Виртекс съм е абдикирал от задълженията си.
"Добро" е "позволено", "разрешено", използвано във военноморският речник/жаргон.
В цивилният не зная как точно се ползва, а във ВиК, вероятно касае водоплътност и пр.?!!!
Има една песен-хит на Ахат, но не заслужаваш посланието което носи. Иначе си заслужаваш в пълна степен епитетите.
kozl - майстор
Спора започна без да е известно квото и да е за регулацията и каква е ситуацията.
Има имоти без достъп до ВиК мрежата :sad:
Няма спор, Козлин. Има различни ситуации/казуси, с множество нюанси от частно- правен характер.
Andri01 - майстор
" Изглежда трудно да се вържем към ВиК мрежата - заради съсед." Това е написал питащия. Означава,че съседа има водопровод. Ако и той има партида,то те са ДЛЪЖНИ да му прекарат и на него, до водомерната МУ шахта!. Вече е техен проблем-как и от къде. Друг е въпроса,ако се инатят ,не спазват закона и искат "нещо под масата".
Бедна то е фантазията, както и компетенцията.
ЛС, като начин за кореспонденция/общение, ползвам с приятели и по близки индивиди от нежният пол.
Ти къде се позиционираш?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет май 03, 2024 1:52 pm, променено общо 1 път.
Пояснявам за нормалните хора:
Съседи "на гръб", като ние с теб, хаха.
Ай бегай да се жалваш другаде!

Тема "Възможно ли е къщата ми да не е вързана за ВиК канализацията???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: