Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Винаги съм се възхищавал на уменията на тенекеджиите, така както и на баковата терминология, когато е в настроение.

Баксана, задръж още няколко часа медикаментите!
chapara - майстор
вт май 07, 2024 9:47 pmБако_Патъра написа:
Лайнар е баща ти, дъртьо, а ти си говньо. Викни си тенекеджия, понеже имал пълен набор от цветове. Боята още не е позната на говньо.
Ква боя в 21век бе, грешка на природата😄😄😄😄😄😄😄😄
chapara - майстор
Ходи се снимай на ,,фото маймуна" прекалено време ти отделих😜
MamaMy - майстор
В списъка с "врагове" имам добавени почти 30% от активно пишещите във форума. Идеята е, да не чета тъпни, но това не се случва. Все ще се случи някой не враг да цитира. Сигурно списъка ми ще да е непълен. А може би наплива на тапанари е неограничен
adfed - специалист
Хм. Както и да е, докато оглеждах за емнайсти път ми хрумна, че може би няма никаква нужда от разни екзотични чупки. Етернитите, откакто са сложени, течове не е имало, а те са с някакъв доста минимален наклон към банята. Но ако сложа ламарина примерно по същия начин и светлия покрив го направя със същия наклон - към банята, и в същата равнина като ламарината? Има ли причина да не стане? Тогава единствено ще ми остане едно чело, което ще е откъм високата част т.е. отдясно.
adfed - специалист
Да оставим покривите за малко. Размерите в крайна сметка ще са 3.40 х 3.40м. Вдясно ще започва не от ръба на стената, а от края на най-горното стъпало, за да не остане плочата да стърчи (опасявам се, че здравата й част там ще е много трудно да се махне).

Изображение

Мисля да направя 9 циментови стъпки през 1.70м. За ъгловите 2 ще предвидя анкерни болтове, които после ще държат отвесните колони. Чудя се дали да не сложа и колони до стената, вместо да захващам за нея хоризонтална дъска?
miliad - майстор
След като си решил да правиш зимна градина, моя съвет е да разкараш още сега тази бетонна козирка с все колоните и винкелите и да работиш на чисто.
Гредите за покрива на зимната градина могат да стъпят на стената на къщата и така ще имаш плавен преход между старият и новият покрив..
Ще имаш и по-голяма начална височина, съответно и по-голям наклон, повече възможни материали за покритие.
Моята веранда е направен така.
Lisko - майстор
вт май 07, 2024 12:26 pmchapara написа:
И на това дето ще правиш му казват: зимна градина😉
В обединеното кралство му казват консерватория.
Макар и без музиканти :)
gogo7777 - майстор
чет май 09, 2024 5:23 pmmiliad написа:
След като си решил да правиш зимна градина, моя съвет е да разкараш още сега тази бетонна козирка с все колоните и винкелите и да работиш на чисто.
Гредите за покрива на зимната градина могат да стъпят на стената на къщата и така ще имаш плавен преход между старият и новият покрив..
Ще имаш и по-голяма начална височина, съответно и по-голям наклон, повече възможни материали за покритие.
Моята веранда е направен така.
+100
adfed - специалист
При първа възможност ще махна етернитите и ще огледам с какво разполагам всъщност.

Имам един конкретен теоретичен въпрос - какви са плюсовете и минусите на 1.навесът да е свързан с къщата и 2.да е конструктивно отделен и просто долепен до нея.

Тема "Навес, но не съвсем и много питанки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: