Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
adfed - специалист
Хаско, много хубаво, дано и някой админ го оцени.

Понеже ми остана усещане, че не е съвсем ясно какво искам да направя - ето още една снимка от нета, която е доста по-близо до желания резултат.

Изображение
съб май 04, 2024 7:20 pmadfed написа:
Хаско, много хубаво, дано и някой админ го оцени.
Не обръщай внимание- профилът му е хакнат!
hidrazin - майстор
съб май 04, 2024 7:20 pmadfed написа:
Хаско, много хубаво, дано и някой админ го оцени.
Хич и не се хаби да отговаряш на това НЕЩО.
То не е човек!
Просто няма кой да почисти форума от БОТ-овете дето са го налазили.
И с навлизането на тъпия AI проблемите с такива нечовешки неща стават проблемни и че чак застрашителни...
:partyman:
Ал_ - специалист
съб май 04, 2024 10:43 pmhidrazin написа:
И с навлизането на тъпия AI
Аз пък кво направих пак?
adfed, като гледаш състоянието на козирката - мислиш ли, че избиването на стената с винкелните прозорци ще е безпроблемно?
hidrazin - майстор
съб май 04, 2024 11:13 pmАл_ написа:
съб май 04, 2024 10:43 pmhidrazin написа:
И с навлизането на тъпия AI
Аз пък кво направих пак?
adfed, като гледаш състоянието на козирката - мислиш ли, че избиването на стената с винкелните прозорци ще е безпроблемно?
Че то теб кой те е споменавал? :?
Предполагам правиш разлика между AI и Al ... :)
На първо четене не си тъп като AI ... :goodman:
:partyman:
P.S. И да бе съм оффтопппп... Тоя навес дето иска да прави му е най-малкия проблем...
Както и да е де... Мечтиииии... :-D
adfed - специалист
Честит Великден!
съб май 04, 2024 11:13 pmАл_ написа:
adfed, като гледаш състоянието на козирката - мислиш ли, че избиването на стената с винкелните прозорци ще е безпроблемно?
Надявам се. Няма да махам цялата стена, само частите непосредствено под единия или и двата прозореца, и самите прозорци съответно.

Мечтите са, за да се сбъдват :wink:
MamaMy - майстор
Ако трябва пода на разширението да е на едно ниво с пода на съществуващото антре мисля, че няма да стане поради липса на достатъчно височина за да има покрива нужния наклон. Тази съществуващата плоча която е компрометирана, не е ясно до къде е навътре и най-вероятно ще трябва да се отреже и от нея да се почне навън. Ако вътре се остави едно стъпало на пода може и да се направи пергола на първо време. Отливат се две колони на които тя ще се крепи. Покрива се с поликарбоната и тогава се махат стени.
Някога, кога бяхме млади и "прости", изчукахме една такава тераса, с набора.
Нов кофраж, як бетон след яко лопатене и се получи, вероятно случайно.
Трябва да са минали трийсетина години, седи още.

Мисля, че може да поправи без да реже. Изчуква до здраво, ръждопреобразувател на арматурата, разна химия, наречена бетон нещо си, кофраж и........напред към сбъдването на мечтите!
MamaMy - майстор
Автора иска светъл покрив Трифоне. Иначе пък така кърпена плоча не ми допада. Както се уточни в една друга тема, бетона е резултат от химическа реакция и ново и старо задължително губели връзка.

ПП Един приятел в момента завършва нещо подобно. На собствената си къща от едната страна изгради тераса. Там имаше само прозорец, но всичко беше избито. Терасата е изградена като рамка от винкел и междинни поцинковани профили за гипсокартон. Отвън е термопанел, а отвътре гипсокартон. Кухината е запълнена с минерална вата. Тавана е с дървени греди хванати като продължение на мартаците от покрива с по два каруцарски болта. Тавана отдолу пак е картон, а между гредите вата.
Тази тераса му се явява разширение на кухнята+килер. Стана много прилично, но той имаше достатъчно височина за да не променя наклона на покрива.
нед май 05, 2024 11:19 amMamaMy написа:
...Както се уточни в една друга тема, бетона е резултат от химическа реакция и ново и старо задължително губели връзка.
...
Все пак, главното уточнение е на ок. 30 години, а темата на няколко дни.
Така или иначе, това трябва да се оправи. Дали на ново или кърпено, все едно.
Никъде не съм давал съвети да се продължи плочата.
Може да си изреже козирката, но пак ще се наложи някакъв завършек. Не вярвам да дойде на нула.

Тема "Навес, но не съвсем и много питанки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: