• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
astrata1 - напреднал
малко сняг

Прикачен файл

009604726.jpg
009604726.jpg (75.78 KиБ) Видяна 7880 пъти
astrata1 - напреднал
малко сняг

Прикачен файл

009604728.jpg
009604728.jpg (47.16 KиБ) Видяна 7879 пъти
Някой използвал ли е продукт на Ондулин предназначен специално за полагане под турски керемиди ?
Отзиви ?

Благодаря предварително
samisam - напреднал
tuninghuman написа:
@ VALEY - Откъде да намеря формалин? в аптеките продават ли ??

@ Fortune - няма проблеми ... весело да има :)


малко инфо от нетпедията

Формалина е воден разтвор съдържащ 37—40 % формалдехид и 6—15 % метилов спирт като стабилизатор. Той е добро дезинфекциозно и дезодориращо средство. Използва се за среда за съхранение на анатомически препарати и средство за дъбене на кожи.
Колеги,
Има специални импрегнанти за дърво на водна основа. Разрешдат се с вода 1:10, 10 литра концентрат са май около 60 лева, сега не се сещам за рахода на м2 , но след разрешдане тези 60 лв., стават на 6 лв. за литър. Разтвора може да се оцвети, за да се види дървото до къде е третирано. Предпазва както от термити, така и от мухъл и плесен и т.н. Препарата се предлага в БГ. при нужда-ЛС.
Поздрави
Сам
pipbel - майстор
Препарата се предлага в БГ. при нужда-ЛС
Е хубаво де, л.с., много сме тайни.....ма кажи какво имаш предвид, на кой препарат си дистрибутор, отзиви и т.н
Споко, няма да те обесят модераторите (поне не веднага :-D )
Petyaaa - напреднал
Здравейте,
Темата е доста стара, но ще ми бъде много полезно да споделите какви са впечатленията ви от вече поставените керемиди? Дано още влизате във форума де :)
Предстои ми ремонт на вила и сме се спряли на полимерни керемиди, но никъде не намирам отзиви след 2-3г. ползване.
Благодаря ви предварително за отговорите!
stanetzz - специалист
Въпросът ти ме подсети да погледна в какво състояние са моите керемиди.
В началото на темата съм постнал навеса, който съм правил преди почти 3 години. Керемидите не са мръднали от тогава- няма повърхностни промени, няма промяна на цвета. А пък след дъждовете от последните дни няма и грам прах по тях- като нови са.
В ТАЗИ тема има доста мнения за полимер-пясъчните, както и снимки от покрива ми. Той е малко по-нов -от преди 2 години.
Petyaaa - напреднал
stanetzz, благодаря ти за отговора! Ако не е тайна, от коя фирма купи керемидите? Ти сам ли ги реди, или майстори? Има ли нещо по-специфично и различно при реденето, в сравнение с обикновени керемиди?
stanetzz - специалист
Керемидите са купени от "Дарс Билд" ЕООД, София, бул. "Черни връх" 105 . Ако искаш, можеш да се свържеш с фирмата- производител - "Стройком 2001" -гр. Дулово, и те да те насочат към дистрибутор. Доколкото знам, цените са паднали, в сравнение с тези от преди 3 години.
За реденето- навеса съм го правил сам, а покрива- бригада майстори. Специфичното и различното в сравнвние с обикновенните е, че са 2 пъти по леки, с идеална геометрия , и се режат супер лесно - майсторите ще работят и ще пеят.
stanetzz - специалист
stanetzz написа:
Керемидите са купени от "Дарс Билд" ЕООД, София, бул. "Черни връх" 105 . Ако искаш, можеш да се свържеш с фирмата- производител - "Стройком 2001" -гр. Дулово, и те да те насочат към дистрибутор. Доколкото знам, цените са паднали, в сравнение с тези от преди 3 години.
За реденето- навеса съм го правил сам, а покрива- бригада майстори. Специфичното и различното в сравнвние с обикновенните е, че са 2 пъти по леки, с идеална геометрия , и се режат супер лесно - майсторите ще работят и ще пеят.
Редакция- ето сайта на производителя, има дистрибутори и цени: http://www.stroikom2001.com/indexx.html
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: