• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
PIP - майстор
tuninghuman написа:
PIP и stanetzz - мога ли да ви помоля за още снимки бе момчета - 1 снимк а= 1000 думи. мерси и поздрави. Аз още не съм решил и не съм купил керемидите.

дай емай за по-подробни снимки, че на лс трябва да ги намалям всичките
stanetzz - специалист
Изображение



Изображение


Откъм гърба е барака за дърва и инструменти. Капаци ще слагам напролет.
Само да добавя, че при предишните ураганни ветрове най- горният ред керемиди откъм бараката отлетя, тъй като само него не бях заковал. Естествено, нямаше нито една счупена или спукана, слава богу и други щети нямаше при падането им.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗАКОВАВАЙТЕ!
Последна промяна от stanetzz на нед дек 07, 2008 8:44 pm, променено общо 1 път.
Svilen22 - специалист
Много добре се е получило. А и бу-то/колата/ си е супер.Като казваш 210 бр. за 21кв.м. това излиза по 17.5 керемиди на квадрат -нали, щом няма фира?
Капаците как ги монтираш-ковеш ли ги и тях?
П.С. С резачката на покрива какво режеш-гредите или керемидите
:-D
stanetzz - специалист
Нещо грешиш в сметките : 210 бр за 21м2 = 10бр/м2 .(10х21=210 :wink: )
Капаците и тях ще трябва да ги кова, но под тях ще сложа от тази лента, описана в по-предните постове.
Иначе резачката е за гредите и летвите, а керемидите ги режа със прободен трион(зеге). :)
Svilen22 - специалист
:? верно накъде съм смятал то като 2 и 2, 4.
pipbel - майстор
Браво на stanetzz

Навесчето е станало "убиец"
Тези керемиди са точно за тая цел.Хем леки, хем здрави.
Определено са за предпочитане пред всякакви битумни измишльотини.
Съвсем сериозно се замислям да ги ползвам за беседката на двора, а и за гаража дето ме чакат другата година.
tuninghuman - специалист
дай емай за по-подробни снимки, че на лс трябва да ги намалям всичките

tuninghuman@gmail.com - мерси предварително. Слози ги в 1 или пове4е ZIP файлове за да не си играеш една по една ...


Днес бях наблизо до едни складове и отидох да питам за керемидки - имаше от гръцките Котали - ценат аим е 1.10, а на капаците 1,65лв.
На мен ми трябжат кум 155 кв - казаха мом4етатат 4е могат да ми ги свакят до 1.05 + транспорт. Мисля че не е зле офертата - обаче като не искам да ги мажа - искам сухо сглобяване - едното мом4е ми каза 4е мога да си купя на Брамак нужното за сухо сглобяване и да го ползвам? Дали е така?


Питах за пясъчно -полимерните - гледаха и мигаха.


Дървените летви откъде да ги придобия? Или трябва да ми ги нарежат от дъски ли? Не съм виздал по складовете за дърв. материал такива сякаш (но и не съм търсил)

Би ли дал малко инфо за размерите на "скарата". Питам като дилетант .. шото съм такъв :) :? :? :? :? :? :?
kabel4e - специалист
Летви има по складовете за дървен материал. Обикновено са вързани на сноп и когато ги развържеш в средата има или криви или летви с останала по тях кора при биченето, а както знаем от там тръгва мушиката. Препоръчвам ти да обелиш всичкия дървен материал който ползваш за покрива и след това да го намажеш с горяло масло. Колкото до размера на скарата тя се прави в зависимост от размерите на керемидите.
tuninghuman - специалист
KABEL4E МЕРСИ - за избелването на дъските сум го правил тоя филм като ковах покрива (ах колко висене беше - накрая като слизах на земята и получавах земна болест - хеххехе) трябва да се изчистят дъските много хубаво и да се третират с нещо задължително - това е важно определено.

Това с горялото масло няма ли някакви нескъпи алтернативи по магазините за него - ъасно е че ще трябва немалко - и не че съм против този класик метод ама сме 2009 почти. Няма ли някви импрегнатори и лак по бюджетни дето да свър6ат и по добра работа дори. Не ми харесва тва
с маслото мамка му - звучи ми като "Еееее голяма далавера намерих днес - купих си 4 гуми 2ра употреба" - не искам да обиждам никои - просто търся винаги опции и алтерннативи? .... чувал сум и това "горяло масло - че ще почне да мирише в жегите"
PIP - майстор
tuninghuman,

имаш емайл
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: