Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
$64EN - специалист
leonardo_vd написа:
Ако искам борда да ми е 10см. Изрязвам от картон една окръжност с радиус 10 см и в центъра и пробивам дупка колкото да се покаже графита на молива, и готово. Когато търкаляме окръжноста по овала/независимо какъв е даже и прав участък да има/ се получава точна черта на 10см. от вътрешния борд. Много удобно и бързо.
leonardo_vd доста съм си мислил и аз как може да се изрязва точно борда за скрито осв. при овали и арки ( понеже до сега съм правил само с правилни контури ) и признавам идеята с кръга е гениялна :gott: :klatsch: :respekt:
със сигурност ще я опитам
темата е много полезна :) благодаря ви на всички за страхотните малки тайни и хитринки
radoraev - специалист
и аз се извинявам на Тани--бех груб...пардон
Тани - модератор
Извинен си! :-D :-D :-D Не че съм се обидил де - човек се учи от грешките си , но ако си ги признае!
vesbond - специалист
radoraev написа:
10 godini rabotih gips karton i vse imah edna me4ta i taka i ne ia ispalnih-neznam zasto........molia vsi4ki maystori da si go napraviat tova nesto zastoto spestiava mnogo nervi i vreme
Nali se sestate kato pusne6 plo4ata da star4i sled perdeto na skritoto osbetlenie koeto e ovalno primerno i posle triabva da ras4ertae6 s nesto otgore na kartona to4no otstoyanie 10sm.(obiknovenno)----e vinagi si misleh da si izrabotia nesto ot roda,,,,,,detska igra4ka bager4e ili kamion4e na koiato da ima prikrepena liniyka s podvijen moliv.......gumite se tarkaliat po perdeto a moliva 4etae doluna kartona...dori sega mi idva misal 4e nekaksi moliva vaobste moje da 4ertae ot dolnata strana na kartona...ina4e znaete kvo kiorene pada s ednoto oko da gleda6 otgore i da reje6 s triona
------------------------
Колега има и по-лесен начин за правене на скритото! Погледни снимката! Този профил да ти изглежда познат? За останалите - това е UW 100 Кове се за пердето преди да се затвори дъното на ниското ниво. Може и след това, но е по-трудно. След което режеш по профила с триона без да се притесняваш от изкревяне.

Прикачен файл

D1.JPG
D1.JPG (38.01 KиБ) Видяна 8688 пъти
radoraev - специалист
току що загуби по минимум 1 лев на линеен метър приятел--така го виждам съжелявам :?
И като знам колко е твърд този профил и как се реже само с флекс и като виждам на снимката каде са завити видите накрая....и като виждам и тази глазфазерна лента---абе много станаха те........
Сега ако кажеш че режеш ЦД на половина и го ползваш вместо УД--щи кажа бравос--ама ти...............
Не искам никой да обидя--аз съм такъв--директно казвам квото има--помисли още веднъж и пак ни напиши по темата
До чуване
The_FAN - специалист
На Леонардо метода е най-добър и бърз... ползвам го от години и няма грешка... ако не се оглеждаме в милиметъра де :lol:
leonardo_vd - модератор
vesbond написа:
radoraev написа:
10 godini rabotih gips karton i vse imah edna me4ta i taka i ne ia ispalnih-neznam zasto........molia vsi4ki maystori da si go napraviat tova nesto zastoto spestiava mnogo nervi i vreme
Nali se sestate kato pusne6 plo4ata da star4i sled perdeto na skritoto osbetlenie koeto e ovalno primerno i posle triabva da ras4ertae6 s nesto otgore na kartona to4no otstoyanie 10sm.(obiknovenno)----e vinagi si misleh da si izrabotia nesto ot roda,,,,,,detska igra4ka bager4e ili kamion4e na koiato da ima prikrepena liniyka s podvijen moliv.......gumite se tarkaliat po perdeto a moliva 4etae doluna kartona...dori sega mi idva misal 4e nekaksi moliva vaobste moje da 4ertae ot dolnata strana na kartona...ina4e znaete kvo kiorene pada s ednoto oko da gleda6 otgore i da reje6 s triona
------------------------
Колега има и по-лесен начин за правене на скритото! Погледни снимката! Този профил да ти изглежда познат? За останалите - това е UW 100 Кове се за пердето преди да се затвори дъното на ниското ниво. Може и след това, но е по-трудно. След което режеш по профила с триона без да се притесняваш от изкревяне.
Следващия път помисли за изрязване от ПВЦ лайсните от не нарязаната страна, защото челото ти е малко и е много вероятно фугомасата да не се залепи за картона. Мисля че лайсните са почти една до друга, което не е добре.
За останалото съм съгласен с теб, само за лентата си имам мои съображения, обаче твоите не са грешни.
vesbond - специалист
Лео, нещо не мога да ти хвана тънката мисъл. Челото на скритото е 10 см. И от горнана страна на въпросното чело не слагам ПВЦ за свод, защото ми пречи при монтирането на лампите, пък и е по-скъпо от завършващото ПВЦ, което слагам. Ако ти е любопитно как ги правя аз, мога да ти правя снимки от монтажа. В момента правя една елипса. Ако нямаш интерес- пак дай знак! Да не се занимавам. :cool:
The_FAN - специалист
Като заговорихме за PVC-та от къде мога да си взема PVC за едностранна шпакловка? Нещо ги изпокриха напоследък...
leonardo_vd - модератор
vesbond написа:
Лео, нещо не мога да ти хвана тънката мисъл. Челото на скритото е 10 см. И от горнана страна на въпросното чело не слагам ПВЦ за свод, защото ми пречи при монтирането на лампите, пък и е по-скъпо от завършващото ПВЦ, което слагам. Ако ти е любопитно как ги правя аз, мога да ти правя снимки от монтажа. В момента правя една елипса. Ако нямаш интерес- пак дай знак! Да не се занимавам. :cool:
Ясно. Но аз мисля че няма да е по-красиво, защото имаме перфектно завършен ъгъл и от 2-те страни, а по твоя метод си личи ПВЦ профила. Доколкото за цената, ми тя е почти еднаква, даже ъгъла е малко по-евтин

Тема "ovalno skrito osvetlenie" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: