Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
leonardo_vd - модератор
radoraev написа:
ПАРДОН----ХИЛЯДИ ИЗВИНЕНИЯ НО ВИНАГИ....ЗНАМ НА КОГО ПИША А ВИ БЪРКАМ С МАСТЕРАДМИН
А тези снимки с ЦД-цата на челото и с по 2-та окачвача на 50см.ЦД--нали бяха твои---щото аз оттам повече ми стана мъчно отколкото за тези стени--стената така или иначе ще стане макар и не по правилата.....но това което видях там на челото и окачвачите ме потресе
Коя снимка. Аз на чела и пердета не слагам ЦД-та. Ето ти още един пример за това.
Изображение
evdoki - специалист
Предлагам,/ти и брат ти/ спрете с пререканията, успокойте се ден два, и после спокойно.Не се напъвайте.Оставете другите да ви оценят.Съжалявам за четките- Леонардо е досега най -добрият с който съм "разговарял".Ще ти отдели време , ще те изслуша , ще стигнеш до решение.С теб как да ти кажа - искаш само по твоя начин да стане. Не ме разбирай погрешно, ценя всяко второ мнение.Докажи се,но не с големи букви и силен тон,а с различни решения, предложения ,снимки ,скици, каквото ти е удобно.Знам ,че няма безгрешни хора ,всеки може да научи нещо ново.
Спирам , че започнах да звуча като баща ми :-D
radoraev - специалист
ако и при тази снимка те бъркам с Админа ще отида вече да се гръмна
Още в началото нещо ми влезе в главата и край(постоянно ви бъркам с админ и то автоматически)--незнам как става но е така

evdoki-аз добре тръгнах в началото с добра идея ама тука си ебало мамата от болни мозъци и кавкаджии---те ме опорочиха бе..........на мен съвсем друга ми беше идеята----ебати му и работата--направо сам в шок...............по-добре сам да се махна
ИЗВИНЕТЕ МЕ ВСИЧКИ КОИТО СЪМ ОБИДИЛ

Прикачен файл

admin1 (Small).jpg
admin1 (Small).jpg (42.44 KиБ) Видяна 8910 пъти
velsi - Почетен майстор
Радо всъщност какъв ти е точно проблема на тебе? Като гледам последната снимка, много ми харесва. И бъди сигурен, че ако правя нещо за себе си от гипскартон У ДОМА ще го направя точно по този начин. Защото ще стане здраво и изпипано. А аз определено съм от хората които обичат да изпипват нещата. Виж, ако това ми е професията и днес трябва да отхвърлям квадратни метри, то въпроса стои другояче. Тука обаче, както вече ти беше казано, е клуб на хора, желаещи да научат как да си направят нещо сами, а не как да изкарат пари от гипскартон. Схващаш ли разликата? Така, че май подхода ти е нещо грешен.
radoraev - специалист
Така едва ли ще успееш да го нивелираш добре--просто не ми стига акъла как го правят под нивел---с еднакви парчета ЦД се водят по кривините на тавана ли :? -съответно няма да стане испипано или ще стане с хиляди ядове и нерви които директно се отразяват на обстановката вкъщи--напълно съм наясно от личен опит как се държат жените вкъщи по време на ремонт който продължава вечно и постоянно е мръсно и в прах
Потретвам няма нищо общо с парите--има правилен и лесен утвърден с практиката метод който също и се явява много по евтин--нарочно го включвам винаги в изречението за да е насочено както към любители така и към майстори които сега се развиват и жадуват за такива подробности
С уважение,
radoraev
Искам да споделя нещо което ще е от полза на хората които сега си правят ремонт--слагам скица
Правехме в Поморие едни тавани и стени--чакахме дограмата да пристигне--и изведнъж се сещам нещо което така ни улесни че нямам думи просто
Попитах дограмаджията дали може набързо да захване ена метална лента по страниците на дограмата която да се показва 3 см.---той пък ми отвърна.....Немаш грижи за секунди ще го направя не ми е провлем
След като поставиха дограмата си обърнахме картона и си го захванахме с рапидки без да се налага конструкция--идеята ми дойде защото просто за констрнкция нямаше място и трябваше да лепим картона с извивка на тавана което не е за препоръчване-----така че ако попаднете в такава ситуация спомнете си че с 2 приказки с дограмаджията може да си спестите ядове--успех :-D

Прикачен файл

DSC00971 (Small).JPG
DSC00971 (Small).JPG (15.42 KиБ) Видяна 8898 пъти
Тани - модератор
vesbond написа:
Морски, котвите май са на морето!Този вид окачвачи са така наречените- бързи! Окей? Ако не ми вярваш прочети някъде или питай бате. :wink:Колкото до конструкцията, която коментираш - съгласен съм с Леонардо.
Олеле как се омотвате от термините! Бързия окачвач е за дърво! Сигурно имаш предвид анкерфикс бърз окачвач, който вече е за CD!

radoraev написа:
Аксесоари за монтаж


- Пети
- Директен окачвач за CD профил 60/27
- Нониус окачвач-долна част за CD профил 60/27
- Анкервинкел за CD профил 60/27
- Анкер бърз окачвач за CD профил 60/27
- Тел с ухо
- Връзка за CD профил 60/27
- Кръстовидна връзка за CD профил 60/27
- Връзка на едно ниво за CD профил 60/27
- Нониус кламер
Да допълня:

-Клип за директен монтаж
-комбиниран окачвач
-бърз окачвач за дървена конструкция
-нониус скоба
-универсална връзка
-нониус окачвач горна част с шплент
-дюбелпирон







radoraev написа:
ако и при тази снимка те бъркам с Админа ще отида вече да се гръмна
Още в началото нещо ми влезе в главата и край(постоянно ви бъркам с админ и то автоматически)--незнам как става но е така

evdoki-аз добре тръгнах в началото с добра идея ама тука си ебало мамата от болни мозъци и кавкаджии---те ме опорочиха бе..........на мен съвсем друга ми беше идеята----ебати му и работата--направо сам в шок...............по-добре сам да се махна
ИЗВИНЕТЕ МЕ ВСИЧКИ КОИТО СЪМ ОБИДИЛ

А прочете ли тази статия?

http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=111

Изображение[/quote]
leonardo_vd - модератор
radoraev написа:
ако и при тази снимка те бъркам с Админа ще отида вече да се гръмна
Още в началото нещо ми влезе в главата и край(постоянно ви бъркам с админ и то автоматически)--незнам как става но е така

evdoki-аз добре тръгнах в началото с добра идея ама тука си ебало мамата от болни мозъци и кавкаджии---те ме опорочиха бе..........на мен съвсем друга ми беше идеята----ебати му и работата--направо сам в шок...............по-добре сам да се махна
ИЗВИНЕТЕ МЕ ВСИЧКИ КОИТО СЪМ ОБИДИЛ
Не и тази снимка не е моя. И не знам как може да ме бъркаш. Дадох ти линкове към мои снимки и даже имам такива в галерията на форума, ама кат няма кой да погледне вместо да ни ОТВАРЯ очите :lol: :lol: :lol:
vesbond - специалист
Радо, тоя номер с ламарината си го бива. Особено за такива заоблени дограми. Бравос! Май по-често трябва да те провокирам! :) Тани, с тебе не искам да споря, защото пак си неподготвен, пък и имаш склонността да се сърдиш за няма нищо. Това естествено си е мое мнение! Относно консумативите за сухо строителство има много лесен начин всеки да разбере кое какво е. Просто трябва да посети сайтовете на KNAUF.BG или RIGIPS.COM. Не съм сигурен, но мисля, че вече има и на български - Ригипс. Със здраве!
radoraev - специалист
Брат ми не се обаждай ти казах и продължаваш да кензаш простотии--пиши за себе си и не взимай страна в форума :x
леонардо моля те--точно ти беше писал...........да много добре само че ти липсват тези профилчета тука и лепна снимката отдолу---само че аз като се развиках и всичките тези постове потънаха в дън земя
Тани--тази статия не съм я чел и няма смисъл щото ще ми създаде главоболия излишни---аз проооосто си го пердаша УД-то от задната страна и става бетон---ама ти ако искаш си усложнявай живота--нема да ти преча

Тема "Въпрос - Ока4ен таван на каратаван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: