• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
shpaci - напреднал
Здравейте.Имам следният въпрос -ще трябва да правя окачен таван(Прав)на 2 стаи с обща квадратура 34 квадрата-цената която ми предлагат за да ми докарат всички материали(Гипсокартон,шпакловъчна смес,профилите ,лентатаит.н.) без ватата е около 420 лева.Изгодно ли е ?Или да търся друг доставчик
---------------------------------------------------------------------------------
Полезна информация:
Разгледайте майстори и фирми за окачени тавани от цялата страна Заявете проект за окачен таван и сравнете цени напълно безплатно
lambov - специалист
за тази квадратура цената е нормална
shpaci - напреднал
Говорих с майстор които чат пат прави гипсокартон и ми каза ,че цената на материалите за един квадрат е около 10 лева -най много(но не бил правил около 3-4 месеца) -затова сондирам тук за мнение от хора занимаващи се ежедневно с това.Моля ви за информация ,че трябва да дам отговор до 20 часа. :hilfe: :hilfe: :hilfe:
Pooh - майстор
shpaci написа:
Говорих с майстор които чат пат прави гипсокартон и ми каза ,че цената на материалите за един квадрат е около 10 лева -най много(но не бил правил около 3-4 месеца) -затова сондирам тук за мнение от хора занимаващи се ежедневно с това.Моля ви за информация ,че трябва да дам отговор до 20 часа. :hilfe: :hilfe: :hilfe:
Та на въпроса - щом си говорил с майстор, той не можа ли да ти намери по-изгодни материали? Чат-пат всеки прави по нещо, но се цени мнението му по въпроси, където е специалист. Около 10 лева е обширно понятие, както и цена на материали като цяло - има случаи, където крепежните елементи са най-скъпото перо ... но като цяло, под 15лв./м2 за таван рядко се пада.

Като е толкова трудно да се смята материала, наистина не разбирам хората които се правят на специалисти и се наемат сами да си го доставят. В 90% от случаите излиза по-скъпо, отколкото да се приеме оферта за труд+материал ... но това съм си аз - задавам си нек'ви идиотски въпроси ... :?
ivanovrg - специалист
според мен правилно ти е казал майстора(10-12лв)
но кам квадратите си сложи 10-15% фира + транспортни
и сметката излиза
въпреки че зависи според конкретните размери
Последна промяна от ivanovrg на вт мар 17, 2009 7:57 pm, променено общо 1 път.
Matchless - специалист
То е толкова относително това цена за материали на квадрат ,че неможе да бъде.От толкова много неща зависи...В фирмите имат програми и формули за изчисляване на квадрат.Да кажем 100 кв.- по 1,6 м цд,по 0,8 м уд ...и т.н. Ами добре,за помещение 100 кв. може да дойдат,но за 10 помещения по 10 кв?И други неща...Аз за всеки обект си смятам индивидуално.Освен това има и едно съотношение качество/цена..Сега може да се вземе най-евтиното,но след пет години да се чуди човек защо не е взел малко по добро...Затова се правят огледи,затова се смятат.
Rumen Iankov - специалист
420лв :32кв. .прави 13.12лв Ако не ви устройва тази цена нека да ви е направи вашия познат. :lol:
Pooh - майстор
Абе човека си го е сметнал материала - къде колко профили, къде с какво ще се хваща, разкрой на картона си е направил предварително... Какво му се бъркате сега как трябвало да се смята? :lol:
Чудно ми е дали няма да има разходка после до най-близкото складче за някой и друг недостигащ профил, или просто ще ги разредим малко - "Нищо няма да му стане ... аз колко такива съм виждал/правил"

Извинявам се за оффтопика, но ми стана смешно и по изключение реших да го драсна. Извинявам се и на shpaci - само се занасям. :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
80лв за доставка в София не е ли ОК?
  • 1
  • 2

Тема "Цени материали за окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: