• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
tcm
Имам окачени тавани с вата rockwool и гипсокартон във всички стаи. Жилището е ново с по 2 апартамента на етаж , с една обща стена в дневната. Съседа от горния етаж , съседния апартамент а не точно над моя има навика като се пребере посред нощ да си пуска музика подчертавам тихо защото е така, но в къщи започва едно бучене, което се чува навсякъде и най-вече в спалнята. явно ниските честоти.Не можем да се разберем с него, полицаите не реагират, защото като дойдат нито пред входа нито пред вратата му се чува музика. Има няколко кухи елемента от гипсокартон. единия е над главата ми в спалнята там се чува така, сякаш уредбата е до мен.Без да разбирам нещо от сухо строителство все си мисля, че кухите елементи усилват звука , а благодарение на металните шини се носи из цялото жилище. Готова съм на крайности- да бутна всичко, защото не се издържа. Подлудява ме и през деня и през ноща. Ватата е явно с ниска плътност. Подчертавам, че е изключено да се разберем със съдета - той е под наем, знае че не пуска силно музиката и явно си мисли, че се заяждаме. Благодаря предварително за всеки съвет.
leonardo_vd - модератор
Ако картона не е изработен качественно и не са добре зарегнати всички крепежни елементи, се получава този страничен ефект. Трябва да преправяш ми се струва. :?
tcm
Гипсокартона е на Кнауф, не знам колко е качествен. Ако се наложи ще бутна всичко. Но да поставя първо две конкретни питания.
1. Металните шини помагат ли да се разпространява звука по целия таван на жилището и как може да се избегне това.
2 Кухите елементи, оформени от гипсокартона, могат да ли да действат като резонатори и да усилват звука/вибрациите?
Примемам всякакви съвети , ако се правят на нова какви материали да използвам.
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да сподели. :?:
dido - напреднал
лично аз мисля че е възможно дасе придават вибрации и кухината дасе ползва като буфер заниски честоти и от там дасе чува.все пак мисля че е възможно.и предполагам че задасе реши преблема ше е нужно над тавана и в всички кухини дасе поставя звуко изолиращт матереал.но при всички случаи ше е нужен допълнителен ремонт.все пак трябва дасе види и чуе на място от професионален майстор.
Profi Stroi - специалист
На пазара в момента има доста добри решение за шумоизолация
Ако не се лъжа най-масово ползвана е Дуфелес
Или поне такива спомени имам за този матриал
Поставя ли сме такъв
Другия вариянт е да степаш съседа:)))
Тани - модератор
Приятелю за първи път чувам за Дуфелес а и чичо Гугъл не го е чувал :?

Даи малко инфо , че всички го ползват , пък ние не сме го чували!
Profi Stroi - специалист
Не съм казал че го ползват всички
Производство е или поне по скоро се продава в Баузентрум
Сега рових в сайта им но до колкото видях го няма описан
Иначе съм убеден е го имат
Тани - модератор
Profi Stroi написа:
На пазара в момента има доста добри решение за шумоизолация
Ако не се лъжа най-масово ползвана е Дуфелес
Или поне такива спомени имам за този матриал
Поставя ли сме такъв
Другия вариянт е да степаш съседа:)))
Да не си объркал името? Какво е това ? Чие производство е ? Как се монтира?
Profi Stroi - специалист
A ти направо ме запали
Не съм убеден на 100% за името и не споря
Знам че го има защото е ползван
Съжалявам че нямам снимки да покажа
Иначе е нещо от сорта на камената вата
Но има къде по добри покзаатели за шумоизолация
Сега ще търя
Утре и без друго ще ходяя до Баузентрум и ще ппитам
ще искам инфо и т.н
Разбира се воевремено ще напиша и отговор
дано не съм подвел някой за името:(
tcm
Ровейки непрекъснато из нета стигнах до извода, че моите "майстори " са допуснали следните грешки
1 няма гумени уплътнения и никакви гумени ленти по металната конструкция
2 ватата/rockwool е на листове и лесно се къса с ръка- явно неподходяща за звукоизолация
3 гипсокартона e дебел
Правилни ли са разсъжденията ми и какви материали е трябвало да се използват?
В най-скоро време ще бутна тава в спалнята, защото вече не се издържа на думкането на музиката. Сега се оказа, че идва от 5 етаж, а аз съм на 2-я
И въобще ако звука се носи по конструкцията на сградата ще постигна ли ефект с такъв таван ? Подходящ ли е корка в това отношение?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: