Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
LSFC - напреднал
Здравейте след няколко месечно четене реших да влязя в клубЪ.

Имам идея за окачен таван, интересува ме дали осветителните тела ще са достаъчни за да осветят добре хола.

Хола е с преход към трапезария и кухня но това според мен няма значение.
Изображение

така сега само хола и мебелите
Изображение

сега идеята ми за тавана
Изображение


въоросите са ми следните на колко см от тавана да окача извития таван и през колко см да постава лампетата и колко да са те за да получа добро осветяване на помещението
velsi - Почетен майстор
Дали ще са достатъчни? Според мене са даже прекалено много. Както си ги дал на чертежа това са 21 бр, ако са по 35 вата това прави 735 вата! За сравнение: аз си осветявам спалнята от 12,5 кв.м. с 4 бр по 25 вата и е напълно достатъчно. Колкото до двете нива...ами може би 10-15 см са достатъчни, колкото да се оформи орнамента.
masteradmin - майстор
Виж аз съм учил осветление и мисля че погрешно си разбрал смисъла на спотовете. Целта им е да дават насочена(интимна) светлина. С две думи няма смисъл да осветяваш цялата стая със халогенки. По принцип за един бар 3 или 4 са достатъчни, а за една стая 6-8. Но ако искаш много светло просто сложи друг вид крушки.
LSFC - напреднал
Да мерси много , аз не съм мислил да ги броя просто нямах никаква идея какви и колко просто седнах и ги нарисувах за да постна идеята ми иначе 21 са доста много .

мисля да сложа 4 в средата 4 в края на извития окачен таван, като ги направя на двоен ключ свързан към един как се казва ключ който увеличава и намалява светлината , то тоя ключ ще намалява това което му подава двойния ключ.

а от страната на ТВ -то слагам 3 броя като те са на отделен ключ откъм трапезарията .

БЛАГОДАРЯ ОТНОВО МНОГО.

колкото съм чел днес по темата с окачените тавани чел.
Глейте сега какво ще направя. (половината от роднините ми са умирали след като го кажат това :-D )

COMING SOON ( ще снимам всичко , дори и падане ако има )
leonardo_vd - модератор
Сам ли ще си правиш тавана :?
marto - специалист
Нивото на фигурата не го сваляй повече от 7-8см от основния таван,а ако го правиш със скрито осветление го свали със 10-12см,да има 5-6см за борд и още толкова за светъл отвор
LSFC - напреднал
leonardo_vd написа:
Сам ли ще си правиш тавана :?
абсолютно
LSFC - напреднал
marto написа:
Нивото на фигурата не го сваляй повече от 7-8см от основния таван,а ако го правиш със скрито осветление го свали със 10-12см,да има 5-6см за борд и още толкова за светъл отвор
мислех на 10см да е, има ли проблем ?
leonardo_vd - модератор
LSFC написа:
marto написа:
Нивото на фигурата не го сваляй повече от 7-8см от основния таван,а ако го правиш със скрито осветление го свали със 10-12см,да има 5-6см за борд и още толкова за светъл отвор
мислех на 10см да е, има ли проблем ?
10 e добре така ще имаш борд 5см. и скрити 5см. Но излез напред със борда поне 15см за да не се вижда ъгъла.
LSFC - напреднал
leonardo_vd написа:
LSFC написа:
marto написа:
Нивото на фигурата не го сваляй повече от 7-8см от основния таван,а ако го правиш със скрито осветление го свали със 10-12см,да има 5-6см за борд и още толкова за светъл отвор
мислех на 10см да е, има ли проблем ?
10 e добре така ще имаш борд 5см. и скрити 5см. Но излез напред със борда поне 15см за да не се вижда ъгъла.
няма да има борд или просто аз не знам какво е борд

е така ще е http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=116


имам два въпроса
1. UD профилите са на тавана откъм средата -Горния , а дония трябва да е по цялата фигура - захваща се за стената а в средата където са двата те по между си захващат ли се или долния седи сахванат само на CD ( които са захванати за тавана )
2. Гипсокартона дето трябва да е извит има ли някакъв гяволък за резане или се чертае по извития UD профил.

Тема "Съвет за осветлението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: