Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
N.Georgiev - специалист
Zhoro_gab написа:
Аз също имам молба към N.Georgiev, може ли да скицираш, та макар и на лист. Начина за закрепяне на картона, профили, приблизителни размери и къде слагаш лентата. Също така каква е?
Ето така го правя , само един профил и после затварям , лентата я слагам на челото което се вижда , но след боята . Лентата ти си избираш каква да е , от 4.8 вата до 22 в

Прикачен файл

кръг.jpg
кръг.jpg (67.01 KиБ) Видяна 5815 пъти
Zhoro_gab - помощник
dadko написа:
Изображение
Здравейте,
мисля да правя на тавана в хола един ромб, който да е осветен от двете страни с диоди, а по средата да бъде с лунички. Питането ми е къде се прави нещо като ревизионен отвор за да се скрие трафа за диодите? Ще бъде горе долу като от схемата на dadko, но огледална от двете страни. Искам да е отдалечено от тавана на не повече от 90-100мм, както е на чертежа. Средната кутия, която ще се получи, ще бъде нещо от сорта на 200мм ширина. Мисля там да вкарам и трафа, но не се сещам как, така че да не се вижда. А диодите ще ги слагам на позиция 2, т.е. ще е трудно да е от страни...
N.Georgiev - специалист
ще си купиш капсулован траф който влиза в отвора на луничките
dumboo - помощник
На мене пък това скрито с чело не ми харесва и не го правя така ,не само заради светлината ,но и изглежда грубо ето така го правя аз .
Картона където попринцип трябва да е борда само един пласт ли е или слагаш допълнително втори, защото на снимките ми се вижда че е по дебел от 12 мм. И също ползваш ли някакви ръбохранители за там или направо шпакловаш?
N.Georgiev - специалист
Картона на челото е 9.5 , а дъното 12.5 , и да има си ъгъл за завършване , мисля , че се казва А симетричен ъгъл за овали . :?
ivo_vd - специалист
Здравейте,

Имам нужда от съвет. На снимката съм показал как е в момента гипскартона. За разлика от останалите проекти при моя, както виждате, няма зъбче нагоре. Посъветваха, че така ще е по-добре, тъй като светлината ще се разпръсква по-добре по тавана. Аз обаче не съм виждал досега подобен монтаж и исках да се допитам до вас дали и без ръбче може да се направи скрито осветление като идеята е ленатата да е на позиция 2 и дали естетически ще е добре. Не би следвало да се вижда самата лента, тъй като картона е 7 см. напред, както се вижда на снимката. Само да допълня, че от стената, и на около 7 см. над гипскартона от снимката ще започва и друг таван, така че ще е като на две нива.
Моля и за вашето мнение понеже не съм имал досега окачен таван.
Според вас по-добре ли ръбът да се шпаклова или може и да се сложат и някакви капачи по ръбовете ?
Прикачен файл:
V3_lrd_lenta.JPG
V3_lrd_lenta.JPG (65.83 KиБ) Видяна 5622 пъти
Здравейте!

И аз реших да си сложа лед лента на окачения таван. Смятам да я залепя на алуминиев Г-образен профил (син цвят на картинките) с размери 20х20мм. Профилът ще лежи върху N на брой ъглови планки (зелен цвят на картинките), разположени по дължината му.

Единия вариант е да залепя лентата (червен цвят на картинките) от вътрешната страна на профила и тя да е разположена успоредно на челото на тавана. В този случай профила ще лежи с едната си страна върху планките.

Втория вариант е да залепя лентата от външната страна на профила и тя да е разположена под ъгъл от 45 градуса спрямо челото. В този случай профила ще лежи с двата си ръба врху планките (с ъгъла нагоре).

Вариант 1 е по-лесен за изпълнение, тъй като профилите ще могат да се долепят един до друг в ъглите и лентата да се залепи там без проблеми под прав ъгъл.

При Вариант 2 лентата ще трябва да се среже в ъглите и двете части да се свържат с конектори с кабелчета.

Като се абстрахираме от сложността при монтажа, някой пробвал ли е и може ли да каже, кой от двата варианта е по-удачен по отношение на сила на осветеност и визия на светлината?

При Вариант 2 светлината много по-силна ли ще е в сравнение с Вариант 1 и дали ще е оправдан по-сложния монтаж в този случай?
Прикачен файл:
LED_V1е.png
LED_V1е.png (2.1 KиБ) Видяна 5595 пъти
Прикачен файл:
LED_V2е.png
LED_V2е.png (2.32 KиБ) Видяна 5595 пъти
Ma3xNeo - напреднал
N.Georgiev написа:
На мене пък това скрито с чело не ми харесва и не го правя така ,не само заради светлината ,но и изглежда грубо ето така го правя аз .
Слагаш ли накрая някаква завършваща лайсна?
Lisko - майстор
Виждам много по-голям смисъл във вариант 2 и да - светлината ще се използва значително по-пълноценно.
Защо ще се мОриш с два винкела, като вместо тях може да се тури дървена летва с трапецовидно сечение и лентата се лепва директно на наклонената под 45 градуса страна на трапеца ?
Niki82 - напреднал
Здравейте, предстои ми полагането на лед лента на окачен таван и съм се спрял да я залепя ня позиция 3 от схемата на първа страница. Въпроса ми е с какво дя забърша картона, понеже от шпакловане, боядисване ще има доста прахоля, за да залепне лентта добре?

Тема "Монтиране на светодиодно осветление - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: