• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Pooh - майстор
kiroslavov написа:
"pooh", на тези две снимки, които си показал - левият е самопробивен, а десният - самонарезен! Това така или иначе не е по темата, така че нека това отклонение спре до тук.
По темата - и според мен трябваше да се направи с двойна скара.
Точно обратното е! За това помолих и за мисловен процес от страна на спорещите.
Хайде обясни ми с думи прости (като за мен), как точно ще си нареже резбичка острата рапидка в усилен UA профил примерно? Нали е самоНАРЕЗНА според теб?
jekasus написа:
Трябваше да свалиш по-голямата част от профили и да направиш двойна скара.
И първо основния таван се прави, а после различни завъртулки.
Тук беше обсъдено, включително с картинки, но човека си е решил да му е терсене. :wink:
kiroslavov - специалист
В грешка си. Ако беше прочел линка в уикипедия нямаше да водим този разговор!!! Помисли и ти - бургията какво прави - ПРОБИВА, сега не намираш ли логика в това винт с глава подобна на бургия да се нарича самопробивен? Разговора е бесзпредметен - написано е как се казва, а ти му викай както искаш (и аз съм свикнал с обратното наименование).
Takezo Sensey - модератор
kiroslavov написа:
Точно обратното: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D1%82

И аз на тези с връх подобен на бургия съм свикнал да казвам самонарезни, но те са самопробивни.
Да поизцапам темата още малко. :-D

Добре, приема се частично...
Но туй де го пише в уики-то не му вярвай много :

" ... Когато такива винтове имат глава, те се наричат болтове, а когато нямат - шпилки. Главата на винтовете има специална форма, най-често предназначена да улесни навиването на винта..."

Т.нар. "копчета" които коментираме случайно и те имат глава, лещовидна или полуобла, ся това винт или болт е, щото си има глава. И т.нат. стопорен винт с вътрешен шестограм DIN 913, DIN 914, DIN 916 или прав шлиц за задвижване не знам кой DIN е, съгласно уикипедия би било редно да е шпилка. А самопробивен винт шестостенна глава ( върха е със свредло) DIN 7504K, това пък е болт. :-D
Pooh - майстор
kiroslavov написа:
В грешка си. Ако беше прочел линка в уикипедия нямаше да водим този разговор!!! Помисли и ти - бургията какво прави - ПРОБИВА, сега не намираш ли логика в това винт с глава подобна на бургия да се нарича самопробивен? Разговора е бесзпредметен - написано е как се казва, а ти му викай както искаш (и аз съм свикнал с обратното наименование).
Точно защото прочетох линка водя разговора - явно статията е писана от лаик и при положение, че цитирания сайт е СВОБОДЕН за писане от ВСЕКИ, даването му за пример е просто смешно!
Но за едно си прав - разговора е безпредметен - свикал съм със СТЕРЕОПОР, ЖЕЛЕЗОБЕТОН, ЛАЙЗЕН=профил, ГИПСОФАЗЕР=всички плоскости съдържащи гипс ... колко му е да свикна и с още една идиотия. :prost:
dimovsport - специалист
Архитекта ме изкефи как е решил да покрие с плоча стаята на половина. :lol:
legoelf - напреднал
Това стана в крайна сметка да видим след колко време ще се напука или пък няма. :-D
Прикачен файл:
DSC02335.JPG
Прикачен файл:
DSC02334.JPG
tysonlkr - специалист
Ако може малко разяснение относно начина на изпълнение?

Оранжевата част на снимката е цял лист предполагам. Как си оформил ръбовете? С какво си рязал картона толкова право, като гледам не е фабрична фуга?
И как си оформил видимите краища какъв ъгъл си използвал?

Харесва ми как се е получило. =D> И аз мисля подобно нещо да правя, но нямам идея как да го направя само с долен лист без допълнителен картон за ръба :?
KnauFer - специалист
tysonlkr написа:
Ако може малко разяснение относно начина на изпълнение?

Оранжевата част на снимката е цял лист предполагам. Как си оформил ръбовете? С какво си рязал картона толкова право, като гледам не е фабрична фуга?
И как си оформил видимите краища какъв ъгъл си използвал?

Харесва ми как се е получило. =D> И аз мисля подобно нещо да правя, но нямам идея как да го направя само с долен лист без допълнителен картон за ръба :?
Харесват ми такива коментари, това показва че има хора които все още се кефят на фриз-ове и фиг. от картон!
Бих ти отговорил на въпросите ,но ще оставя това удоволствие на автора ... :)
legoelf - напреднал
KnauFer написа:
tysonlkr написа:
Ако може малко разяснение относно начина на изпълнение?

Оранжевата част на снимката е цял лист предполагам. Как си оформил ръбовете? С какво си рязал картона толкова право, като гледам не е фабрична фуга?
И как си оформил видимите краища какъв ъгъл си използвал?

Харесва ми как се е получило. =D> И аз мисля подобно нещо да правя, но нямам идея как да го направя само с долен лист без допълнителен картон за ръба :?
Харесват ми такива коментари, това показва че има хора които все още се кефят на фриз-ове и фиг. от картон!
Качвам малко снимки от междинните етапи, утре ще снимам завършващата лайсна и ще пиша повече.
Доста право стана чак не повярвах :)
Прикачен файл:
DSC02309.JPG
DSC02309.JPG (113.72 KиБ) Видяна 4664 пъти
Прикачен файл:
DSC02201.JPG
Прикачен файл:
DSC02196.JPG
Прикачен файл:
DSC02033.JPG
Прикачен файл:
DSC01973.JPG
Тани - модератор
А би ли споделил с какви материали фугира и шпаклова тази фуга?

Прикачен файл

DSC02196.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Окачен таван със скрито осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: