• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Dobrin_1981 - специалист
Здравейте,имам една идея за окачен таван от гипсокартон с видими греди.Къщата е стара с гредоред и стени от плътни единични тухли.Мисля на две от срещуположните стени да захвана греди със шпилки през стената,за носещи с размери 5x10 см и върху тях да стъпят другите 10 x10.Размерите на стаята са приблизително 3.70x3.20.На самите греди 10x10 ще захвана профили и гипсокартона :).Какво мислите дали ще стане и дали шпилките ще издържат товара?Ако не някаква друга идея.Благодаря предварително.
Dobrin_1981 - специалист
Като идея нее лошо, но ми се иска естествени да сложа само ме притеснява тежеста. :
Takezo Sensey - модератор
Не разбрах защо не монтираш директно ЦД-то от конструкцията в гредите, а УД-то няма проблем да е в стената на единична тухла. При тези размери тавата предполагам ще ти е не повече от 150 кг. всичко. Ако сложиш окачвачи през 60 см. би било редно да се забиеш около 42 ( не съм ги смятал точно ) , т.е. всеки един ще носи условно 3 до 5 кг.
torbalan - Дървен философ
https://plus.google.com/photos/11478693 ... banner=pwa

Аз от зор го правих така, че нещо не съобразих височините и стана ниско...

За да дигна картона с десетина сантиметра хванах ud-то в горния край на гредите и запълних с картон... После лакирах гредите и те така...

Мисля, че се получи приятно :)

п.п.

излъгах - първо лакирах гредите, после монтирах картона :)
Dobrin_1981 - специалист
То си има таван ,но аз искам да сложа под него други греди без да развалям съществуващия,че кой знае какво е.И едва ли ще вървят гредите една под друга че да ги захвана с окачвачи.Затова питам дали ще издържат само на шпилките. :)
torbalan - Дървен философ
Ще издържат ве, не ги мисли толкоз тия шпилки :)

Аз имам греди фанати с обикновени дюбели (не че го препоръчвам, ама вече няколко години не са паднали :) )
housedoktor - майстор
Може да ги поукрепиш на няколко места към съществуващите таванни греди .Но не виждам проблем да носят гипсокартона и така .Просто се застраховай
Dobrin_1981 - специалист
Благодаря на включилите се в темата,когато започна работа ще качвам снимки.
Dobrin_1981 - специалист
Здравейте,забравих че бях пуснал тема.Таваните отдавна са готови ще опитам да кача малко снимки :)

Прикачен файл

IMG_0548[1].JPG
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за окачен таван с видими греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: