Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте, ще правим окачен таван с UD и CD профили и 12.5мм гипсокартон.
Сега дилемата е такава - както се вижда от снимките на 2/3-ти от тавана има остатъчна замазка от тънка трева смесена с вар, над нея са летвички, гредите и дюшемето на горния етаж. Между летвичките и дюшемето няма нищо.
Да запазим ли тази замазка или да я махнем? Тя ще изолира ли шума?
За нас е важна шумоизолацията и според това да се мисли за направата на тавана.
Засега сме се ориентирали към стъклена вата, която да поставим над профилите. Обаче се замисляме да поставим и нещо между горното дюшеме и летвичките - дали пак стъклена или каменна вата. Четем и за "санвдич" от ватите и гипсокартон...
Каква изолация е добре да направим така че да ограничим шума от горе?
И ватата стъклена или каменна да е?
Да отбележа само че големи суми от порядъка на 1000лв не можем да отделим

Прикачен файл

tavan_letvi.jpg

Прикачен файл

tavan_overview.jpg
vk - специалист
Колега, това да не е в едни малки 3-етажни блокчета?
Махни летвичките и между гредите сложи фибран, плътно изрязан. Плътно да влезе между гредите. Предположението ми е че 2 по 5 см дебелина ще влязат.
perko - специалист
Свалете мазилката и летвичките. Между гредите натъпчете вата, най-добре каменна и след това затворете с ГК на двойна скара.
Ако каменната вата идва много скъпа, може и само стъклена вата но добре сложена навсякъде. Би трябвало да е пласт от около 15 сантиметра, колкото са дебели гредите.
Това, ще изолира до голяма степен звука от говор, телевизор и нормално ходене.Ако искате да изолирате тропане и подскачане отгоре - според мен това няма как да стане докато е гредоред. Ако все пак успеете и излезе по-евтино от направа на плоча, пишете тука че децата горе ме побъркват вече :rolleyes:
Niko Gargov - напреднал
Хахахах със стъклена по-добре не пробвай, първо че трябва да я изкормиш от някоя панелка второ, че няма да е здравословно, щом каменната вата ти е скъпа пробвай с минерална :cool:
ivanovrg - специалист
Niko Gargov написа:
Хахахах със стъклена по-добре не пробвай, първо че трябва да я изкормиш от някоя панелка второ, че няма да е здравословно, щом каменната вата ти е скъпа пробвай с минерална :cool:
то стъклена и минерална е едно и също
само се загледай на пакета какво пише на английски и ще разбереш
Niko Gargov - напреднал
Не мога да споря за това, но все пак съм имал работа и със стъклена вата!

Тема "Шумоизолация на окачен таван и гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: