• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Тани - модератор
По-дълги не са необходими. Ако има дебела мазилка, изкърти я до бетон там където са окачвачите!
dadko - майстор
bialk написа:
Някой може ли да каже дали се произвеждат по-голям размер от 6/40 от този вид метален дюбел (от снимката на leonardo_vd):
Търсех в нашия град, но най-големия размер, който намерих е 6/40. Бих искал да се подсигуря с по-дълги - 6/60 за тавана.
Ако е стоманобетонна плоча- 6/40 са си ОК.
Щом им нямаш вяра- купи си от тях за проба- забий един окачвач и пробвай да го извадиш след това. И като успееш- тогава тръгни да търсиш по- дълги.
nikolson - майстор
bialk написа:

Търсех в нашия град, но най-големия размер, който намерих е 6/40. .
Анкер-пирон!
http://www.temira.com/9_BG_group5_17.html
https://www.google.bg/search?q=%D0%90%D ... fKaOHogpgC
bialk - специалист
Гипса и мазилката непременно ще ги махна до бетона. Не че нямам вяра на анкер-дюбелите, но не знам с тази дължина (4 см) как ще захванат на бетона, който не е промишлен, а ръчно забъркван. Притеснява ме да не се рони заради камъните в него. Иначе UD-та (за предстенната обшивка) ги набих на тавана с пирон-дюбел 6/60 без да махам мазилката и стана доста здраво. Но за окачвачите не съм пробвал все още на гол бетон с металните дюбели 6/40.
bialk - специалист
При поставяне на CD-та на едно място вместо на 60 см заместих на 70 см, понеже там минаваше кабела за контакта и не ми се къртеше. Третия профил го поставих на 50 см от втория и така се получи обща широчина 1,20 м. между трите профила. Трябва ли да поставям допълнителен 4-ти CD профил там или да го оставя така на 70 см. На това място ще поставям гардероба и няма да се натоварва.
bialk - специалист
Привърших с обръщането на прозореца. Най-сетне успях да изолирам термомоста над прозореца с фибран, залепен с пяна. Сега възникна въпросът - при поставянето на гипскартона с кои части се започва първо - с малките парчета по пиластрите и после покриване ъглите с големия картон, обратно или е без значение, понеже така или иначе ще се поставят лайсни на ъглите?

Прикачен файл

20150326_200311.jpg

Прикачен файл

20150326_200233.jpg
marian1 - майстор
Допуснал си грешки.
Защо си дублирал цд с уд на прозореца? Каква е идеята, не разбирам.
Трябва да е наравно ( въпреки сгрешеното) уд с капаците които ще обърнат прозореца. Рамката от профили, трябва да ти подпре капаците - за да ги извинтиш с черни винтове.
Горният капак - трябва да се постараеш повече, и да го запълниш с пяната плътно - защото това ще е термомост ( въздушните джобове) и има вероятност от избиване на конденз, мухъл, по тъмни петна по латекса след като боядисаш.
Не виждам и окачвачите, но може би не си ги и монтирал все още на снимката.
За какво са тези бели ( кабелни канали) с копчета по прозореца?
Старай се, когато лепиш капаци, както в случая с фибран, да ги лепиш - плътно и в ниво.
Ползвай рамката за мастар. Така както са залепени криво - после много ще се мъчиш - ако се лепят равно и в ниво, капаците можеш да ги залепиш на ситен гребен - я с гипсово лепило, я с теракол, но при рамката винтове!
dadko - майстор
marian1 написа:
Д
За какво са тези бели ( кабелни канали) с копчета по прозореца?
Вероятно това не са кабелни канали, а завъшващ профил за гипсокартон.
Ей в тази тема има писано за него
bialk - специалист
Всичко е под нивелир. Идеята на UD-тата е да оберат луфта от 3 см, който се получи от невъможността CD да обходят плътно прозореца. Белите кантове са завършващи П-образни профили за гипсокартон - в тях ще влезнат капаците, които ще се захванат за UD-тата (нивелирани са с въпросните UD-та). Над прозореца не съм поставял окачвачи на CD-та, разстоянието е 25 см и мисля картона ще се крепи. От долната страна съм поставил по 2 броя окачвачи на CD. Капаците няма да ги лепя за фибрана, нали за това са П-образните профили - те ще влезнат в тях.

ПС - Ще се получи както в тази снимка (тук първо са поставени вътрешните капаци):

Изображение
marian1 - майстор
Ха... човек се учи цял живот!
Не съм виждал подобно изпълнение.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Трябва ли да харчим материалите по този начин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: