Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
bobko - специалист
Здравейте,съфорумци!!!Предстой ми ремонт на тавана на селската къща,и не зная как да постъпя.Задачата е: Ще монтирам окачен таван на скара но проблемът,е че старият таван е свален до гредите,а отгоре пада земя(сгур,ако така му се казва?)която ще пада на гипскартона и ще го скапе бързо.Кажете какво е необходимо да направя(поставя,монтирам)преди монтажа на скарата и полагането на картона?Качвам и снимки за по-ясна представа за ситуацията.Предварително благодаря на всички за дадените съвети!!!
Изображение
Изображение
Изображение
jekasus - майстор
bobko написа:
Кажете какво е необходимо да направя(поставя,монтирам)преди монтажа на скарата и полагането на картона?
Паропропускливо фолио.
bobko - специалист
А как да го поставя това фолио?Има ли нещо специфично при поставянето му?С какво се ще се придържа към летвите?Идеята ми е как да спря падащите боклуци отгоре на гипскартона. :?:
jekasus - майстор
С такер към летвите.
Има евтини такери, ще издържат един два тавана :-D
bobko - специалист
Благодаря ти за бързият отговор.Ако е удобно може ли да ме насочиш какъв модел ще ми е необходим,защото гледам има една камара модели и какви ли не.Кой ще е най-подходящ за мен? :?
Вадим Владимиров - специалист
А не е ли по-добре да се свалят летвите, да се махне боклука и да се сложи нов гипсокартон на скара?
bobko - специалист
Ако сваля летвите мисля,че много работа ще си отворя,а летвите и гредите са си здрави просто мисля да ги затапя с нещо да не пада боклук .
Pooh - майстор
Няма да имаш проблем /конструктивен/ и нищо да не сложиш, но послушай jekasus и ковни една мембрана по летвите.

Тема "Как да процедирам с тавана в този случай? (+снимки)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: