Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
nikibol
Здравейте господа майстори. Интересува ме как/с какво се захваштат профилите за каратавана при положение че не се виждат гредите . На какво растояние се захващат един от друг. На какво разтояние се поставя първият профил от стената. Благодаря ви предварително.
Гост
Търси гредите, в противен случай може да береш ядове
PCL82
Гредите обикновено са пуснати по късата страна на помещенията, но ако те са приблизително квадратни е възможно на всеки следващ етаж да са напряко на преходния с цел укрепванте на сградата. Могат да се намерят като се изкърти малко от мазилката върху летвената обшивка и се види в каква посока вървят летвите, гредите са в перпендикулярна.Като се почисти едно междулетвие от мазилката може да се бръкне с с нещо и където и да се намерат гредите, а даже и да се видят. Като правихме такова нещо миналото лято махнахме изцяло старата мазилка, защото беше напукана,падаше на места,гонехме минималана дебелина на тавана,трябваше а се намаже тук-там против дървояди и да се поукрепи някоя поддала сглобка между весло и греда.Веслата са къси гредички които свързват две нормални греди и се слагат пред кумини и при дървени стълби, където някоя греда няма как иначе да се носи, и затова се носи от съседните с помощта на веслото поставено напряко.
masteradmin - майстор
Ето виж този таван не беше точко същото, но свалихме мазилката до гредите заедно с летвичките.
За повече подробности виж тази статия: Окачен таван с гипскартон на едно ниво част # 1

Прикачен файл

tavan3.jpg
tavan3.jpg (107.4 KиБ) Видяна 14719 пъти

Прикачен файл

tavan2.jpg
tavan2.jpg (109.26 KиБ) Видяна 14719 пъти

Прикачен файл

tavan1.jpg
tavan1.jpg (62.38 KиБ) Видяна 14719 пъти
Последна промяна от masteradmin на пон юни 19, 2006 1:44 am, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
Ето и една снимка след:

Прикачен файл

tab.jpg
tab.jpg (113.4 KиБ) Видяна 14717 пъти
Osiris - специалист
masteradmin
Поподнол си на читав каратаван от моя се сипеха всякакви гадости и се наложи да го изкормя :? и попълних между гредите с вата :?
masteradmin - майстор
Ако се вгледаш ще видиш че и този оправян тук таме.
leonardo_vd - модератор
И по-трагични случаи познава историята. Винаги най-добрия вариант остава да се свали мазилката.
PCL82
Е такова изпълнение с кръстосани ивици не бях виждал, досега което съм видял е било все с летви успоредни една на друга през 2см разтояние или рогозки и рабици.
На снимките виждам нещо, което ме притеснява: някои от окачвачите са завинтени не за гредите, а за капаците между тях. Последните са много подвижни- държат се единствено на едни летви заковани за гредите, самите капаци не са фиксирани с нищо, само са затиснати от сгурията отгоре. Това моге да направи лош номер и да напука тавана.На тези тавани които правих спецялно държах на всеки окачвач да се сложи парче микропореста гума(подобна на уплътнител за прозорци, но по- широка и пак с лепило), за да поема вибрациите от гредите.
leonardo_vd - модератор
PCL82 написа:
Е такова изпълнение с кръстосани ивици не бях виждал, досега което съм видял е било все с летви успоредни една на друга през 2см разтояние или рогозки и рабици.
На снимките виждам нещо, което ме притеснява: някои от окачвачите са завинтени не за гредите, а за капаците между тях. Последните са много подвижни- държат се единствено на едни летви заковани за гредите, самите капаци не са фиксирани с нищо, само са затиснати от сгурията отгоре. Това моге да направи лош номер и да напука тавана.На тези тавани които правих спецялно държах на всеки окачвач да се сложи парче микропореста гума(подобна на уплътнител за прозорци, но по- широка и пак с лепило), за да поема вибрациите от гредите.
Не издребнявай толова, то цялата конструкция е направена против всички правила. Неправилна е и посоката на профилите и за това се е получило така с окачвачите.
Ако бяха наредени на обратно, на всеки профил щеше да се пада окачвач+греда :wink:
Аз и към фугите имам малка забележка, но перфектни майстори НЯМА

Тема "Въпрос - Ока4ен таван на каратаван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: