• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
hristov1 - специалист
Здравейте нужен ми се съвет:) Трябва да направя греградна стена на портал м/у 2 стай като и 2те стай ще са спални и трябва да го направя максимално шумоизолиращо, тъй като не искам майка ми да ме слуша по цяла вечер какво правя.. хахахха та сега махнах 3 големи стари стъклени врати които разделяха стайте и измерих че мястото е 5м2 и ширината на зида е 32см..
Идейте ми са следните:
1)Да изградя стена с 10см утонг и останалите 22см да направя няколко двойна стена от гипсокартон + каменна вата и тъй като е портална врата да изграда от другата страна на цяло стената на конструкция пак с каменна вата и да затворя.тоест +още едни 5см.
2)Да го затворя изцяло от гипскартон и вата. Някой ако има по добра идея ще се радвам да я сподели.
Също така коя вата е по добра за шумоизолация :)
Поздрави. :? :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Правихме нещо такова, но без зидане. Половината на гардероб в едната стая, половината на гардероб в другата стая. Понеже си бяха пълни с дрехи, честно, нищо не се чуваше. Едната стая детска...
На това се вика с един куршум няколко заека. И освен това не съборихме касата на вратата. Ако някой някога иска пак да обедини стаите - моооже
Чираче - майстор
hristov1 написа:
...на портал м/у 2 стай като и 2те стай ще са спални .:-D
Въобще не тй трябва да правйш преградна стена. Просто намерй начйн да йзолираш майка сй, като я пратйш якъде на гостй йлй на почйвка :lol:
hristov1 - специалист
Ще я пратя 1-2 пъти ама неможе всеки ден да я пращам някъде жената хаахха та имам 32см зид и обмислям да изградя една стена да кажем с Утонг 7,5 или 10см и после от 2те страни по още 10см да изолирам с каменна вата и картон.Дали ще стане така.
hristov1 - специалист
А някой може ли да ми каже каква е разликата в обемното тегло на каменната вата тоест ако си взема 30kg/m3 по малко звукопоглъщаща ли ще е от 70kg/m3?
Pooh - майстор
Не си играй с YTONG. Направи си двойна конструкция, като едната можеш да я облечеш двустранно, а другата - само от едната страна. Ватата за звукоизолация е с по-малка обемна плътност от тази за топлоизолация. Търси за звукоизолация - подчертай го при търговците. Уплътнителна лента по пода и тавана и двойната обшивка са само плюсове.
Но държа да подчертая, че ако ще има врата на тази стена - цялата операция се обезсмисля. Приемаш, че мама ще влиза да те завива, когато си потен - да не настинеш и толкова. :wink:
hristov1 - специалист
Благодаря за съвета Пух мисля така да направя, а относно вратата няма да има такава идеята е майка ми да може да спи докато мърсувам ххаха ;)) A ватата предполагам че е такава http://stroitelni.bg/kamenna-vata-ceni/ ... -2892.html
Pooh - майстор
Разходи се из сайта на ISOVER и ще си намериш ватата, която ти трябва, ако държиш на марката де. :wink:
Детайл с модел на ватата
Примерен бюджетен вариант
hristov1 - специалист
Да стана ми ясно благодаря само да попитам UW профилите ще са ми 10см мога ли да сложа 2 от тези черните ленти по 5см една до друга да не давам 23лв ами да мина по тънко 13лв. А и колко дълги да са рапидките 35мм?Поздрави.
Pooh - майстор
Лентите могат да се наставят - не е фатално.
Рапидните винтове - 25 за първи слой (монтират се по-нарядко - не през 20, а през 40-50см.) И 35 за втория слой гипсокартон. Хубаво е фабричната фуга да се запълни със шпакловка преди да се монтира втория слой.
  • 1
  • 2

Тема "Изграждане на преградна стена на портал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: