• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

tottenham - специалист
Искам да си преградя ВиК тръбите в банята, Леонардо добре е обяснил процедурата,но не разбрах, като постави на тавана и на пода UW профилите по вертикалните стени поставя ли UW или започва със CW профил. И другото е поставят ли се напречно някакви провили ? пространството ми за затваряне е с височина 270см, на 50см. и отстрани още 30 см.
ivantt - помощник
tottenham написа:
Искам да си преградя ВиК тръбите в банята, Леонардо добре е обяснил процедурата,но не разбрах, като постави на тавана и на пода UW профилите по вертикалните стени поставя ли UW или започва със CW профил. И другото е поставят ли се напречно някакви провили ? пространството ми за затваряне е с височина 270см, на 50см. и отстрани още 30 см.
Мен също ме интересува това и още: преградната стена е със "Г" образна форма/тръбите са в ъгъла/. Какъв профил се поставя за оформяне на ъгъл?
ARTU - специалист
Здравейте! Тъй като ми предстои да си направя монтаж на едната стена, изчетох задълбочено материалите, но умишлено или не пропускате някои неща, които са много важни за начинаещите.
1. Тези "П" образните профили как се захващат за стените, пода и тавана? С какви дюбели? Пробиват се отвори, слага се дюбела и после се навива видията ли? Гледал съм едни майстори, които направо дюбела с видията набиват. Това ли е правилно? Как се нарича този дюбел с тази видия? Окачвачите с такива видии и дюбели ли се монтират?
2. С какво се захващат двата вида метални профили един към друг? С какви видии? Как се наричат?
Това е засега. Благодаря предварително!
velsi - Почетен майстор
Чел си задълбочено, но явно не всичко. Профилите се хващат за стената с пластмасови пирон-дюбели 6х60, може и по-дълги. Пробива се профила, после стената с перфоратора и пластмасовата част на дюбела минава първо през профила, влиза в стената и се завива или зачуква с чук. На тавана можеш да хванеш профила със същия тип дюбели, но за окачвачите се използват изцяло метални дюбели. Профилите се захващат със специални къси рапидки със широка, плоска глава, викат им "копчета".
ARTU - специалист
Благодаря! Явно съм прескочил необходимата тема, където е станало въпро. Въпросите ми са породени от факта, че когато вляза в магазина и ги питам, те ме гледат (обикновено някоя руса продавачка) като теле в железница и не вдяват. Последният път питах за лепило за стиропор към стена и една такава ми каза: "Ей там има, ама не знам какво точно ще ти свърши работа.". Е и аз ако знаех, нямаше да питам, а направо щях да си го взема.
ARTU - специалист
velsi написа:
... Профилите се захващат със специални къси рапидки със широка, плоска глава, викат им "копчета".
Днес в строителен хипермаркет "Багира" и в "Мосю Бриколаж" ме изгледаха като извънземно, когато ги питах за тези "копчета", обяснявайки, че са за свързване на металните профили при монтаж на гипскартон. Ей затова питах по-горе. Защото явно има някакъв жаргон, който в магазините не схващат.
EDI - майстор
Ами кажи им винтове LN 3,5X9 - тогава ще те гледат не като извънземно, ами като извънвселенско нещо............Обиколи щендерите и ще ги видиш сам - главите им приличат на винт със залепена шайба.
Здравейте! За първи път пиша, но чета редовно от година и нещо насам. Имам едно питане-може да ви се стори малко тъпо,но... Каква вата ще ми препоръчате за преградна стена от ГК (с тази стена си отделяме етаж на къща-просто в края на стълбите слагам стена и врата). Иска ми се да изолира шума(заради коридора отдолу всичко много канти), а и топлото да си остане, въпреки че въпросният коридор не е чак толкова студен(става въпрос за къща на 2 етажа). Май малко се поолях с обясненията ама сори. Ще съм много благодарна за съвети.
leonardo_vd - модератор
nadka_d написа:
Здравейте! За първи път пиша, но чета редовно от година и нещо насам. Имам едно питане-може да ви се стори малко тъпо,но... Каква вата ще ми препоръчате за преградна стена от ГК (с тази стена си отделяме етаж на къща-просто в края на стълбите слагам стена и врата). Иска ми се да изолира шума(заради коридора отдолу всичко много канти), а и топлото да си остане, въпреки че въпросният коридор не е чак толкова студен(става въпрос за къща на 2 етажа). Май малко се поолях с обясненията ама сори. Ще съм много благодарна за съвети.
Най-добре каменна вата, която е на бали с размер на листовете 60/100 или с минерална която е на рула.
Мерси за инфото! А дали има някакво значение марката?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: