Монтаж, топло и звукоизолации.
reevil - специалист
Виждал съм в проспектите на кнауф за тавани изпълнение с дървена скара, но за стените не видях :shock:
Възможно ли е и дали ще е надеждно изграждането на преградна стена от дървени греди 10на7см? Материяла е напълно сух, от 2012 съхне под формата на 8на12, сега ше се бичи на 7 на 10.
Искам да преградя стена, която е 3 на 3,5м да се оформи преддверие и килер. Пода на стаята е от 2по 15мм ОСБ хванато в гредоред. подпрен и с трегер отдолу и стана доста стабилно. Тавана е с двойна скара и ГК
Иска ми се да направя рамката за гипскартона по схемата, както е с железата, /ув и цв/ само че да е с греди 7 на 10см.
За пода ще ги хвана с видии и планки за осб-то, за стените/стара тухла/ с амо винтове или метални анкери, а на тавана мисля да монтирам първо една дъска ламперия, тя е 14мм дебела и 90мм широка, за гартона с рапидки или др. винтове с по-едра резба и после с планки да наредя ребрата през 50см.
За здравина мисля че ще стане доста стегнато и опянтено.НО крие ли рискове такова изпълнение от гледна точка на напукване. Все пак дървото има някакво поемане на влага и оттаване и един вид е живо.
Благодаря

Прикачен файл

pregradna stena.jpg
pregradna stena.jpg (21.73 KиБ) Видяна 8324 пъти
shipochki - напреднал
Каква е целта да не направиш преградата с UW и CW ? Просто са ти останали греди или ....?
С по два пласта гипсокартон не мисля , че ще се напука щом казваш че са сухи, но имай в предвид , че гредите, които ползват за прегради на вън(предимно в щатите) ги напояват със някакви химии не са ей така изсъхнали и избичени , лично съм виждал дървени профили за сухо строителство с печат на USG.
Последна промяна от shipochki на ср ное 25, 2015 9:26 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Можеш да го направиш. Вкъщи всичко е с на дървена скара 55х55мм.


Само, че да ловиш греди 70х100мм за дъска от сачак дебела 14мм е направо смешно. Това захващане към тавана го забрави и го направи сериозно. Иначе ще спука.
reevil - специалист
Тавана е от гипсокартон. Няма ЦД профил в нужната за стената зона. Приемам съвети за най-надеждно захващане към него.
Мога и да не ползвам ламперията, но така връзката ще трябва да е само греда-ГК посредством гълова планка, която планка да е хваната с 3-4винта за картона. Мога и греда да пусна отгоре, но пък нея как да я укрепя за тавана?
Затова мислех ламперията да я захвана с по 2винта през 20см и после пак ъглови планки и по-дълги винтове с по-едра стъпка да минат и през картона :?
шоп - майстор
Ами разкърти го този ГК на тавана. Над него не е въздух. Все някаде има трегер, плоча или греди. Хвани си новата дървена конструкция както трябва.
darakchiev - специалист
Без да съм специалист но не става ли така:
- ув профил по цялата дължина на бъдещата стена хванат с дюбели за тавана от ГК
- вертикалните ако искаш да са от дърво трябва да си измислиш как да ги
фиксираш докато не сложиш ГК. За мен с профил ЦВ си е в пъти по лесно
особено ако ползваш щанц клещи.
- задължително картона на по два слоя и не би трябвало да имаш проблеми.
За мен картона държи профилите и дори да ти се струва паянтово в началото след
като сложиш ГК си става доста здраво.
шоп - майстор
darakchiev написа:
Без да съм специалист но не става ли така:
- ув профил по цялата дължина на бъдещата стена хванат с дюбели за тавана от ГК
- вертикалните ако искаш да са от дърво трябва да си измислиш как да ги
фиксираш докато не сложиш ГК. За мен с профил ЦВ си е в пъти по лесно
особено ако ползваш щанц клещи.
- задължително картона на по два слоя и не би трябвало да имаш проблеми.
За мен картона държи профилите и дори да ти се струва паянтово в началото след
като сложиш ГК си става доста здраво.

Направо без коментар!!!

Тема "Предградна стена от дървени греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: