Вашето лично помещение
shadowman - майстор
Тая спалня от полските, демек за мен биват 9за да не кажа нещо по-лошо).
Мисля първия вариант е добър, само че обърнете леглото за да не е на кривата стена и един гардероб с плъзгащи врати и заспива, дори си мисля, че има и място за тоалетка.
viliko - напреднал
Къде видя, че е от полските, не зная,а и е без значение чие производство е, просто щото линка съм дала само за идеята. Според мен за малка или стая с неправилна форма това е най-сполучливия вариант. А чертежите с леглото на криво са грозна работа, не бих и помислила да си сложа спалнята на криво, е, всичко е въпрос на вкус естествено.
За конкретния случай важно е да се уточним той,автора/или по-точно жена му/ какво иска - готова мебел или ще поръчва, защото ако си намери свястна фирма за мебели по поръчка ще стане много по-гот.
shadowman - майстор
Понеже това ми е работата мога да позная дали е полско или друго, а и като се има предвид, че съм сглобявал същата, но това е друга тема.
viliko - напреднал
ама не е това темата, да :wink:
то може автора вече да си я ползва с жената готовата спалня, а ние се чудим...
и за полските мебели какво - кухнята ми е полска, четири години не е мръднала, ще пусна снимчици после, за да се уверите...много хора са скептично настроени за полските, може и лоши да има, но ние явно попаднахме на добра.
shadowman - майстор
За полските мебели може да си говорим много. Аз гледам от една страна а вие от друга. Минусите при тях са коригирани в цената.
viliko - напреднал
Ми до тука минуси няма поне при мойто куФничка и дано така си остане :-D
Ей го са си купихме гардероб, уж немски, божееееее, ако не беше майстора да го поукрепи щеше да праи чупки ...
така че това с производителя и марката е малко относително.
shadowman - майстор
Минусите са в недостатъчно дълбоките шкафове, отделен плот за всеки шкаф (в почти всяка кухня), липса на гръб (и поради липсата на подобен се взима някакъв да прилича), липса на водобран, липса на крака с реглаж, недоизмилено окачване на горния ред (в повечето случаи), ПДЧ-то е 16мм от едната страна бяло а от другата елша или ябълка и т.н.
viliko - напреднал
Дълбочината не е минус, просто защото когато купуваш - ти я виждаш и преценяваш дали ти е достатъчна. Отделния плот си е направо плюс, защото благодарение на него си разположих както искам модулите и вмедто 2.60 дълга - си направих под ъгъл, така че да ми остане и място за печката и хладилника! Гръб си имат, от вътре навсякъде са си белички, което аз много харесвам. тоест това, което си изредил за мен никак не е минус, а съм ги купила така, защото ми допадат тези неща...
shadowman - майстор
Кажи ми отделните плотове на едно ниво ли са, между тях какво се събира, прилепнали ли са добре, около мивката колко силикон е сложено за да не се надуе плота (или вече се понадул). Гръб има защото си го купила отделно, и дали е същия? Плитките шкафове са един голям минус защото се губи пространство което би могла да използваш, а сега отзад ко има, паяджини? И съм сигурен, че това за плитките шкафове си го разбрала след монтажа.
Казвам всичко това на базата на моя опит и че кухня по поръчка е по-добре.
viliko - напреднал
О, да, напълно на едно ниво са си плотовете и отделните модули са плътно плътно прилепнали - дори са хванати един за друг. гръб си имаше, не е купуван отделно, а отзаде да, има пространство, около 5 см и не зная има ли паяжини честно казано...може и да има :wink: Плота не се е надул, мъж ми си слага силикон перманентно. А дълбочината - кво да ти кажа - аз като купувам оглеждам доста и още в магазина си видях, че плота излиза и отпред и отзад извън шкафа, така че не е било изненада за мен.

не знам що искаш да ме убедиш, че шкафовете ми не струват и съм прецакана :lol: , при положение, че нито пантичка е мръднала, нито плот се е прецакал...пък за външен вид - идеални са си още, след 3 години ползване с дете при това...

Не че по поръчка не е по-добре да си направи човек нещо, но не бих казала, че купешкото е толкова кофти :wink:

Тема "Спалня - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: