• 1
  • 2
Вашето лично помещение
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 10:39 am, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
svetliopi44 написа:
Здравейте съфорумци направих нова тема за спалнята понеже никой не ми отговори в другата тема. Значе повечето неща са ми ясни (или поне аз си мисля така) :) :) .Интересуваме как да се изработи детайла отзад на спалнята... от какъв материал ...на колко части да е понеже ми се струва ,че ще е невъзможно да е цял ,а и тапицирането как да стане (в прочем има ли тук човек който професионално се занимава с тапицерия).Каква подложка да използвам и други ... Благодаря ви предварително ...
ето я спалнята...
Тази спалня е много добра,на мен също ми грабна окото.
Занимавам се професионално с тази дейност.
Това относно тази спалня ще стане,както в другата тема masteradmin ти спомена. Трябва ти ПДЧ,фазер,дунапрен,но може да се използва и картон(по-плътен) за извиването. Като най добър вариант ти предлагам да отидеш на място,където да ти изрежат плоскости с дадени от теб размери, за заоблените части. Ако нямяш пистолет с въздух(компресор), си вземи такер,не са скъпи и върши добра работа. :)

Прикачен файл

DSC01163.jpg
DSC01163.jpg (58.29 KиБ) Видяна 13242 пъти
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 10:39 am, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
svetliopi44 написа:
Благодаря ти за мнението .ПДЧто какво да е 18мм или 25мм .
Ами по-добре да е от 25мм.,по масивно и внимавай какво ПДЧ вземаш,че са се навъдили едни производители... с кухо ПДЧ дето като се отпуснеш може да се нацепи.
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 10:39 am, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
svetliopi44 написа:
Какви са ти впечатленията за Нюман ,че аз от тях си взимам плоскости .
Чувал съм,че са добри като качество,но не съм много запознат. Аз вземам основно от "Айсберг"- Варна.
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 10:40 am, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
svetliopi44 написа:
Много ти благодаря ,а някакви съвети за дунапрена какъв да е колко см да е така като гледаш снимката.Сега чета по нета за подложки ,дунапрени ,колани и съвсем се обърках. :)
Дунапрен за извитата част,според мен 4/6 см.Мисля си,че и за рамката на самата спалня ще ти е нужен също,за да я опаше и отгоре хакаш кожата,пък може и дамаска да е,пак става.
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 10:40 am, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
svetliopi44 написа:
:gott:

:) Радвам се,че съм ти полезен.

Виж админа какво казва и е прав за това:
masteradmin написа:
Дамаската със сигурност не кожа, по скоро в нещо като скай. Аз си купих много добра дамаска, която изглежда като кожа - казва се тип слонска кожа. Колкото до извитите детайли, това че скелето е с прави ъгли не означава, че и крайния резултат ще е с прави ъгли (нали дунапрена е за това). Ако толкова искаш да правиш огънати форми виж този линк: http://modelistika.com/showthread.php?t=5427
Най добре не почвай от спалня пробвай да направиш табуретка например.
За дамаската,за която той казва наистина е добра,казва се ЕЛЕФАНТ(ELEFANT). Така е известна и сред добрите магазини за дамаски. В София има невероятна фирма занимаваща се с това" КОТЕКС",зареждам от тях и от още една тукашна.

http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=39584


Ето за какво става дума,как стои ЕЛЕФАНТ на мека мебел,но и цените са високички.Самата дамаска е скъпа,обаче си струва. :)

Прикачен файл

ANJELIKA_big.jpg
ANJELIKA_big.jpg (32.8 KиБ) Видяна 13153 пъти

Прикачен файл

prod1.jpg
prod1.jpg (23.78 KиБ) Видяна 13153 пъти

Прикачен файл

prod4.jpg
prod4.jpg (29.24 KиБ) Видяна 13153 пъти
Последна промяна от NRG7 на нед фев 01, 2009 7:03 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: