Вашето лично помещение
Радостина - напреднал
Здравейте, чакаме нов гардероб и по този повод решихме да си освежим спалнята с нови тапети. След свалянето обаче забелязах мъхал по гърба им и на стената, на която е прозореца. Зимата заберязах ,че тръгва мухъл и пръсках със САВО, който ми реши проблема видимо, но не е така.
Въпросът ми е какво да направим за да решим този проблем - стената е с външна изолоция, лошото е ,че зимата почти не отопляваме..и явно от там идва проблема. Какво би могло да се направи в нашият случай?

Знам за проветряването, но този проблем избива когато спим - тогава се образува и конденз по стъклата. През деня почти го няма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Къде точно е мухълът? Каква е изолацията? Дограмата?
Радостина - напреднал
Дограмата е ПВЦ, а мухълът е навсяъде по тази стена, на която има прозорец. Тя е външна, има изолация отвън. В стаята има още 1 външна стена, на нея имаше малко мъхъл само зад спалнята, но като я дръпнахме да не е до стената повече не се появи.Мухъл се появяваше около прозореца и без външната изолация.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разбрах къде е изолацията! Питам каква е!?
Радостина - напреднал
Фибран е, но с него или без него положението е все едно и също.
Даже май като го нямаше беше още по-зле.
Последна промяна от Радостина на вт авг 11, 2009 4:21 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Радостина написа:
Фибран е, но с него или без него положението е все едно и също.
Даже май сакато го нямаше беше още по-зле.
ОК.
Жива и здрава.
Радостина - напреднал
Нищо не разбрах от този отговор.
Благодаря. :sad:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И аз от твоя!
Фибран има и на магазина и по половината фасади. Хайде, моляте, стегни се и Опиши Твоята Изолация.
Няма да е зле първо да прочетеш та да се ориентираш кое е важно...
Стената каква е / дебелина на изолационния слой / технология на монтиране / термомостове / хидроизолация / мазилка / обръщане на дограмата...
Радостина - напреднал
Благодаря, така вече ми е малко по-ясно какво да пиша.
Блока е ЕПК - незнам дебелината на стената. Изолоцията е стена-липило/ мисля теракол/, фибран, мрежа, замазка, шпакловка, фасаген.Това е отвън. От вътре е гол панел, даже и не е шпаклован.
Около дограмата - пяна и мисля , че е таракол.
Извинявам се, видимо съм невежна и затова не описвам добри ситуацията. С въпроси от ваша страна мисля , че ще можете да получите необходимата информация за да стигнем до решение на проблема.
sasooooooooo - "специалист"
Има един препарат "Боро саниращ концетрат". Нанасяй неразреден или най-много 1:2 и стискай палци. Саво много мирише, това почти не. Опаковката е 1л. и струва около 15лв, мисля ще ти стигне.
Успех

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: