Вашето лично помещение
oxy - помощник
Здравейте,

Не мисля, че е по силите ми да се справя сам, затова Ви моля за съвет кой може да ми свърши следната работа в гр. София:

Спалнята ми е готов комплект, от Como, леглото е около 180/200, с две подматрачни рамки 90/200 (от такъв тип) и матрак 180/200. Прилагам снимка.

Леглото не е особено стаблино, и няколко месеца след монтажа се появи неприятно скърцане откъм областта на главата (където се захваща с основната секция).
Искам запазвайки подматрачните рамки и матрака, да го доведа до функционалност, подобна на тази:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=10340[/img]

Тоест:
1. Цялата конструкция да е плътно по земята, отдолу да е по възможност затапена с шперплат, фазер, или каквото е най-подходящо, за да може да се ползва като ракла.
2. По възможност за запазя част от сегашния материал, да се изреже долната и горната част на таблата, и да бъде равна на страничните плоскости.
3. Подматрачните рамки заедно с матрака да могат да се вдигат откъм краката с помощта на 2 бр. газови амортесьори, монтирани в областта на главата. Откъм краката не трябва да има "преграда", понеже с жената сме неприятно дълги.

Предварително благодаря за всички отговори и съвети. Бис се опитал и сам, но разползгам само с бормашина и евентуално прободен трион, освен стандартните инструменти. Предполагам трябва някъде да си избера плоскости и да ми ги разкроят по предварително зададени точни мерки, и след закупиуване и на амортисьори да монтирам всичко сам.

Прикачен файл

S8300976.JPG
S8300976.JPG (54.65 KиБ) Видяна 4485 пъти
shadowman - майстор
Виж темата на sasoooooooooo.
oxy - помощник
shadowman написа:
Виж темата на sasoooooooooo.
Ами уж и нея я бях прочел, а и няколко други теми, ще се опитам да използвам каквото е указано там.

Само един допълнителен въпрос. С какво трябва да отрежа долната част на таблата, за да се изравни със страничните плоскости?

Тоест как да стане максимално равно.

Амортисьори от Бриколаж мога ли да купя, или ми трябва някакъв специализиран магазин?

Има ли достатъчно мощни, които да понесат примерно матрака с подматрачните рамки и една опорна скара отдолу?

Тема "Модифициране на спалня (повдигане с амортесьори) - съвети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: