• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Lazy_666 - специалист
Здравейте, решихме с приятелката ми да излезем на квартирка. Намерихме си една чудесна галфониера с южно изложение и дойде момента да купим спалня за там...

Три деня обикаляхме магазини да разглеждаме спални и така и не успяхме да си харесаме нещо читаво. Идеята ми е:
1) Да няма стърчащи ръбове.
2) Царгите да не стърчат много, за да може да се седи като хората, без да се врязват в бедрата на седящия.
3) По възможност таблата зад главата да бъде удобна за облягане при седене.

Матрака щеше да се нагажда към спалнята (т.е. няма значение дали е 1 или 2 лицев)


Определено не е тук мястото, ама искам да се жална преди да продължа. Абе хора тия дизайнери на спални някога изобщо лягали ли са на недоносчетата дето са натворили? То ръбове, то ъгли... нощно време ако доживееш да стигнеш до вратата ще си късметлия.


Както и да е, реших да си поръчам да ми нарежат ПДЧ и да си накупя летви и талпички и да си сглобя една.

Разглеждайки първата идея, реших да добавя чекмедженца отдолу и засега умувам над възможностите.

Крайните носещи гредички трябваше да са малко по-навътре, но просто забравих да го направя докато моделирах модела. Също задната табла май ще бъде по-висока.

Матрака вече е закупен 180х200х18 магнифлекс двулицев.

Бих искал малко идеи и критика над това творение.

Прикачен файл

многострадална Геновева.jpg
Първата идея
многострадална Геновева.jpg (69.91 KиБ) Видяна 9471 пъти
Biso - специалист
Ако разчиташ само на тая конструкция за укрепване, след време ще ти се разклати и в някой сублимен момент с приятелката ще се окажете на пода. :-D
Летвичките за подматрачната рамка изглеждат крехки и ако са от ПДЧ или чам ще се счупят. Обърни особено внимание там.
Lazy_666 - специалист
Аз бях предвидил 20бр. 3х4, според теб колко и колко широчки да сложа?
maroka - специалист
Lazy_666 написа:
Аз бях предвидил 20бр. 3х4, според теб колко и колко широчки да сложа?
Сложи си подматрачно легло (рамка с крака) вместо да правиш трупчета (кутийки) за крака и подпорки, съчетани с летвички и т.н.

Ако искаш и чекмеджета определено не си избрал правилен модел като визия, по-добре потърси из Нета нещо, което те устройва като визия и функционалност :)
Lazy_666 - специалист
Свърши се, купихме една спалня, и днес рано рано сутринта я приключихме. Спестихме от подматрачна рамка като наредихме малко дървенийки. Утре ще пусна снимчици как стана.

Мерси за съвета, ама май най-правилния съвет в този случай щеше да бъде... "Остави жената да прави каквото иска, ако искаш да ти е мирна главата" хехе.
root666 - специалист
Може ли да пуснеш снимки?
Lazy_666 - специалист
съжалявам... бях се отплеснал.

То беше едно ходене по мъките...

Обикаляхме 3 деня по всякакви магазини да си намерим спалнята и никъде...
Навсякъде спални които ако не си много добре координиран вечер и на тъмно... може да се озовеш в пирогов, или да се простиш с кутре на крака или с половин квадратен метър кожа по-малко.

Както и да е, харесахме тази спалня в Практикер и като отидохме да я купим се оказа, че я няма. На въпроса ми защо е там ми бе отговорено. Това е мостра!
На какво???

Както и да е, с помощта на супервайзър си я купихме, и тъкмо да поемем към изхода се усетихме, че матрака ни е двулицев.
Аз казах, че 150 лева за подматрачна рамка няма да дам, та минахме през отдела по дърво и взехме 10 летвички 3х4 и 3 гредички (не помня размери)
Много радостни се прибрахме, докато не се оказа, че имам съвсем погрешни спомени за наличния трион. Вместо нормален трион, се оказа, че имам само една злодейка. Веселба. За 16 минути 1/2 дъска.
Бях си купил два винтоверта (отвертка и винтоверт айнхел) ама те незаредени така че и дума не можеше да става да пробивам с тях.
Добре че имах бормашинка.
На въпроса ми. "Миличко, искаш ли да отидем да спим в досегашната квартира" отговора беше достатъчно категоричен, така че накрая с помощта на бормашината намалих размерите на напречните летвички до нужните ми. (в Практикер ми отказаха да ги нарежат на 1.80)
На другия ден ми донесоха зеге и шлайф, така че всичко се оправи.
Добавих още 10 напречни и всичко заспа.
Спалнята не мърда вече поне един месец. Ше видим натам.

П.С. Повече снимки в следващия пост.
П.П.С. Оказа се че съм забравил, че снимките излизат в обратен ред.

Прикачен файл

111.jpg
Спалнята в пакетиран вид.
111.jpg (63.11 KиБ) Видяна 8933 пъти

Прикачен файл

112.jpg
Бесния трион
112.jpg (90.88 KиБ) Видяна 8933 пъти

Прикачен файл

113.jpg
Версия 1 на подматрачната рамка.
113.jpg (65.22 KиБ) Видяна 8933 пъти

Прикачен файл

114.jpg
подматрачна рамка отдалеч
114.jpg (72.47 KиБ) Видяна 8933 пъти

Прикачен файл

115.jpg
Почти готова спалня
115.jpg (48.89 KиБ) Видяна 8933 пъти
Lazy_666 - специалист
Още няколко снимки

Прикачен файл

118.jpg
Готовата спалня
118.jpg (88 KиБ) Видяна 8926 пъти

Прикачен файл

117.jpg
Готовата рамка
117.jpg (103.33 KиБ) Видяна 8926 пъти

Прикачен файл

116.jpg
Всичко загладено, и захванато с винтове.
116.jpg (74.45 KиБ) Видяна 8926 пъти
solo5 - майстор
като гледам доста си вдигнал нивото с твоята рамка :-D
това е така защото си ползвал дебели чамови летви
двойна подматрачна рамка за 150лв наистина си е як рекет
но пък поне се прави от варени букови дъски (или поне така си мисля)

P.S. иначе аз не бих си купил такава паянтова спалня
можеше да си сглобиш доста по-здрава и сам
щеше да ти излезе и доста по-евтино :roll:
Biso - специалист
Важното е, че имаш мерак!

След време сам ще се убедиш в някои работи. :-D

Не знам по колко килограма сте с приятелката, но ако приемаш още съвети...... сложи поне 1 пета в центъра на средната греда на рамката. :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Поредната тема за спалня :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: