• 1
  • 2
Вашето лично помещение
wizli - специалист
Здравейте,
случайно някой да има схема за подобно легло /90X200cm/:
Изображение
интересува ме най вече как да направя корубата здрава и да имам 2 чекмеджета отдолу, всичко от ПДЧ.
Какво да исползвам за водачи/ролки за чекмеджетата?
И аз ще правя подобно, но вместо чехмеджета - подматрачната рамка ще се надига на 2 амортисьора и остава много по голямо пространство за багажи. Подматрачната рамка се изработва от чам, много по здрава е от купежките и не скърца! Та това е предложение, вариант.
wizli - специалист
направих един семпъл модел на това легло,
Изображение
какво мислите, има ли нещо грешно?
не знам още какво ще слагам за чекменджетата, дали ще намеря толкова дълги водачи?
матрака ще е еднолицев ТЕД, крепежи: евровинтове и ъгълчета.
DTIvanov - специалист
Конструкцията изглежда добра. Трудно ще намериш водачи по-дълги от 700 мм (толкова имат Hafele и в Омония и то само пълно изтегляне, което е по-добре, но и по-скъпо). И ще си позволя един съвет:
дръжките да са вкопани, особено ако ползвателите на леглото са деца. В противен случай са възможни контузии в много неприятна и болезнена част на краката.
Успех в майсторенето!
П.С. Помисли и върху предложението на колегата за повдигащ механизъм за матрака вместо чекмеджета, считам че е по-добър.
shadowman - майстор
Аз дори не монтирам дръжки тук, оставям луфт около 20-30 мм под челото за да се хваща отдолу. И както казват по-горе ако го направиш с обикновенни механизми за повдигане ще спечелиш повече място и ще ти излезе по евтино.
wizli - специалист
С моя палавник се притеснявам за повдигащ се механизъм,
нямам време - вече поръчах разкрой, намерих водачи 80 см в ТЕКА
добра идея раклите да нямат дръжки- оставих 20 мм за килим който нямам още, така ще ще отварям отдолу.
trevora - специалист
А защо не монтираш еднопосочни 3 см колелца на чекмеджетата?Ако малчугана реши да ги използва за стълбички ,никакви водачи няма да го издържат.Тях ще ги направиш с твърдо дъно ,нали?
П.П.Малко ми е страннен размера на 94 см...
limp3r - специалист
wizli написа:
направих един семпъл модел на това легло,
Изображение
какво мислите, има ли нещо грешно?
не знам още какво ще слагам за чекменджетата, дали ще намеря толкова дълги водачи?
матрака ще е еднолицев ТЕД, крепежи: евровинтове и ъгълчета.
Малко офтопик....тази схема с коя програма я направи? Мерси предварително
wizli - специалист
Детската стая е готова, следва снимки да направя.

Програмата е СкетчАп
AAlexandrov - напреднал
Колега Wizli, като гледам давността на темата, стаята е готова отдавна и ако ти се занивава би било интересно да видим проекта готов.
Поздрави,
  • 1
  • 2

Тема "Схема за детско легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: