Вашето лично помещение
boriana5 - помощник
Здравейте,
в стаята на сина ми направихме легло тип сандвич. Долното легло е на колелца, но нито се сетихме за някакви водачи, нито за ограничител. И така, като легна на него, нощно време като се въртя се понасям с леглото из стаята. Освен това си е доста ниско и освен че ми е студено, ми е и трудно да ставам и лягам. Та, поразгледах сайтове и реших да сложим механизъм като този на диваните, дето се издърпва една долна част и с клик система се долепва до горното ниво. Т.е. става една обща спалня. При нас няма да стане едно общо, зашото има предна челна дъска и ще има пространство между двата матрака, но все пак е добро решение. Въпросът ми е, дали може да се намери някаква схем на този механизъм, но с точни размери, както и на какви минимални отстояния трябва да се монтира. В един сайт намерих механизма, но нямат никакви схеми - само картинки.

Прикачен файл

untitled5.JPG
untitled5.JPG (16.97 KиБ) Видяна 6152 пъти

Прикачен файл

Picture 086.JPG
Picture 086.JPG (47.95 KиБ) Видяна 6152 пъти
mim - специалист
за да не се танцува из стаята, сменете 1 или 2 от колелцата с такива със спирачка
boriana5 - помощник
Това за танцуването го споменах между другото. Въпросът и молбата ми за помощ са съвсем други.
Iliev Labs - специалист
Аз съм ползвал такова легло в една квартира.
Долното легло има сгъваеми крака с пружина. Като го изтеглиш, го повдигаш от едната срана, после от другата. Краката се отварят сами от пружините.
Може да ги долепиш едно до друго леглата, защото матраците са дебели и челната дъска не е проблем.

Само не ме карай да рисувам :-D
boriana5 - помощник
Това ми звучи най-добре. Ама такъв механизъм къде ли мога да намеря??? Живея в Пловдив, ако някой знае от къде? Мога и в Сф да проверя, но само ако работят и събота, че тогава се прибирам.
boriana5 - помощник
Много се ентусиазирах от тази идея. Не намирам никаква информация за такъв продукт. Дай малко повече обяснения. Лесно ли се вдигаше леглото, защото моето е тежичко. Аз съм виждала такова легло, но с обикновени сгъваеми крака. За да се вдигне, го обръщаш да легне на дългата страна, разгъваш краката и после го връщаш обратно. Мъжът ми, който е доста як го направи с усилие, ама аз сама никога няма да мога да го направя. Но ако има механизъм, който с помощта на пружини или ако щеш с нещо като амортисьор прави вдигането на леглото лесно, бих искала да го видя и да го купя..
Iliev Labs - специалист
boriana5 написа:
Много се ентусиазирах от тази идея. Не намирам никаква информация за такъв продукт.
Ти толкова се ентусиазира, че чак се размечта :)
Не намерих и аз снимки в Google.
Довечера или утре ще ти го снимам. Помня че си докарах само пружините, защото леглото беше тежко и съсипано.
Имаи малко търпение.
Iliev Labs - специалист
Ето я и обещаната снимка.
Обикновенна рамка.
Добавени са сгъваеми крака и ограничител.
Колелцата са заварени на краката и когато краката са сгънати се плъзга на тях.
Пружината е една от всяка страна.
Това, което съм оградил в червено, е заварена планка. Общо са три. На тях се хваща челната дъска.
Матракът беше дунапренен и мога да те уверя, че беше много леко и удобно.
Не знам от къде ще я купиш... Маи ще трябва да я правиш :)

Прикачен файл

 долно легло.JPG
долно легло.JPG (182.01 KиБ) Видяна 5870 пъти
boriana5 - помощник
Мдааа,
Благодаря за снимката и обясненията.
Вечерта ще докладвам на половинката и ще помислим как да я направим.

Тема "Издърпващо се долно легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: