Вашето лично помещение
Здравейте, търсих в темите нещо като моята идея, но не успях да открия. Затова и поствам моите въпроси. Извинявам се предварително за детските рисунки, но това можах да сътворя на Фотошопа (не ползвам Аутокад или Скечъп)
Ето това е моята идея. Изображение

До сега не съм се занимавал сериозно с дърводелство ...... но след като обиколих доста магазини из София, ми се прииска да го направя сам, защото нищо от това, което ми предлагаха не ми хареса - като качество или цена.

Ето това са задачките пред мен
1.Искам спалнята да е от масив - бук, натурален цвят.
2.Търся дърводелец или дърводелска фирма, която да ми нареже дъските и аз да си я сглобя или ако ми дадат прилична цена, мога и да я поръчам цялата спалня. (цените, които ми даваха за по над 1200 лв. ми се виждат високи)
3.Искам да има преграда (не знам как се казва) от към главите, а от към краката - не Изображение
4. Размерите съм ги посочил на първата картинка. Чекмеджетата искам да бъдат от край до край - леглото ще бъде с едната си страна долепено до стена (и не искам механизъм за повдигане).
5. Мисля да е с подматрачна рамка
6. Как е по-добре да се свързват дъските - дибли, винтове (евровинтове и скоби)?

Какво ще кажете?
Благодаря предварително.
професионал - специалист
Добре дошъл!Нещо подобно като конструкция имаше преди години на румънските "Лемет" или "Лемед" бяха не съм сигурен,моята спалня е такава с два контейнера,но ако я вземеш (не бяха никак скъпи) и я преработиш малко ще постигнеш желания от теб резултат.Така ще ти е по-лесно отколкото да тръгнеш от нулата щом си начинаещ в дърводелството-като мен :-D .Успех!
Ами аз до колкото им видях нещата на румънците, те не са от масив. Наистина ли няма никой дърводелец, от който да си взема готовата нарязана дървесина за леглото? Аз видях във форума, някой беше постнал цени от сорта на 1200 лв. за кубик дървесина от някаква фирма ...........
sstefanov - майстор
Мойта е подобна, но не е с чекмеджета, защото отстрани няма място, а е с повдигащ се матрак. Много е удобна!
sstefanov написа:
Мойта е подобна, но не е с чекмеджета, защото отстрани няма място, а е с повдигащ се матрак. Много е удобна!
От къде си се сдобил с нея? Аз имам достатъчно място за чекмеджета, знам че напоследък ги правят с механизъм за повдигане, но той нещо не ми допада.
sstefanov - майстор
Беше преди 3 години, Мебелна къща КЛАСА, но цената хич няма да ти хареса.
Споделям, че конструкцията с повдигащ се матрак ми е супер удобна!
vk - специалист
Виж тука спални от дъб(първите) и чам. С някаква модификация и ще се направи което искаш, но не е чак за 1200 лв, а за 500-600 лв .
http://www.mebeli-leizi.com/modules.php ... &region=37
също и тук - спалня от бук
също и тук - спални от масив (над 20 вида са дадени)

Тема "Въпроси относно спалня от масив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: