Вашето лично помещение
PolinaC - напреднал
Имам стая , която е с размери 375на 350 и която няма собствен прозорец , а се озветлява чрез портална врата към хола. Дайте съвет за разположение и цвят на гардероб, легло, ношно шкавче :cry:
Emerald - модератор
За разположение на мебелите е нужна схема на помещението.
За цвят, съдейки от изходната информация, освен съвет за по-светли цветове, друго не мога да кажа. Това че спалнята е тъмна не бива да те притеснява особено. Приглушеното осветление и тъмни цветове в много случаи са търсен ефект за спалня. Наричат го ефект "кокон". Т.е. съвздава усещането за "увитост и защитеност".
PolinaC - напреднал
Иама схема в моя ПС но не мога да я кача, защото е в пауър пойнт
Emerald - модератор
А плъзгащата врата вътре в стеничките ли се прибира или към някоя от страните?

С югоизточно изложение на всекидневната не би трябвало да има проблем с осветеността на спалнята. Ако разбира се там няма още някой остъклен балкон или други пречки за светлината.

Какви са цветовете във всекидневната? А стила? При такова съединение на двете помещения задължително трябва да се отчита и да има връзка между двете помещения.

Уточни също размера на тези "носещи греди" и разстоянието отдолу между тази "греда" и вратата!
PolinaC - напреднал
Първо да уточня , че всичко това предстъои да стане през юхи. Тогава започвам ремонта :
1. Смяна на дограмата на хола с ПВЦ
2. Избиване на стената между трапезарията и всекидневната
3. Поставяне на портална плъзгаща се врата между спалнята и всекидневната, смята с огледала към всекидневната, които да пропуска светлината навътре. Няма балкон или друго което да спира светлината пред всекидневната.(целта на вратата е да изолира спалнята от другите помещения, като същеврменно пропуска светлина и дава възможност да се провтрява.Няма да се прибират вратичките.
Тези колони закоито ме питаш са носещи ( две по 30 см) и една зад вратата 25/105.Вратата е залепена за нея.
Всеидневната , както и навсякъде в дома ми е боядисана в бяло. (поради слабото осветяване). В трапезарията имам маса от масив парен дъб и столове.
За сега във всекидневната ще бъде този диван с фотьойли и масичка, както и една бяла библиотечка.
Emerald - модератор
Защо казваш, че е малко осветено- хола е с големи прозорци и югоизточно положение- какво по-добре. Според мен жилището ти има огромна нужда от цвят. Такъв изобщо не съществува у вас. Много е студено да живееш без цвят, може би затова ти се струва, че малко слънце прониква?

За плъзгащите врати не разбрах. Накъде ще се плъзгат и къде ще се събират. На колко крила смяташ да бъдат? Вълнува ме най-вече ще се плъзгат ли пред стеничките?

Пусни малко по-широк обхват на плана за да се видят и съседните помещения!
PolinaC - напреднал
:cry: предлагам схема на целия апартамент, така както е в момента и какво съм замислила да правя. Наистина с цветовете съм скарана и нямам идеи какво да направя? Струва ми се че ако сложа цвят, той ще смаява стаите и ще ги затъмнява. Затова сега като правя проект за спалня, пак избрах избелен дъб. Отначало го комбинирах с малко венге, но като си го прдставям в дома си, имам чувството, че ми натежава венгето? Не зная? Помогнете..........
Emerald - модератор
Шива, тъмните цветове не намаляват пространството- това е утопия. Те поглъщат светлината и съответно там, където има тъмен фон, трябва да има добро изкуствено осветление. От намаленото осветление идва и усещането за по-малко пространство. Под "тъмен фон" разбирай наистина тъмен. Като гледам теб това не те заплашва. Хората правят изцяло черни стени и не се притесняват. :-D

Мога да ти дам съвети за преобразяването на помещенията, но освен схема, трябва да имам идея и горе-долу с каква сума разполагаш за обзавеждане и трансформация.

Ще ми кажеш ли какви цветове са любимите ти дрехи, коя зодия си, кой е любимия ти сезон, любимите цветя (и техния цвят ако биват различни), кои са цветовете, които НЕ обичаш. Може и да определим дистанционно каква гама би ти пасвала най-добре на темперамента и би се чувствала уютно. :? А може би имаш реално любими цветове, но се страхуваш да ги използваш за дома?

п.с. Момиченцето дъщеричката ти ли е? Колко членно е семейството?

Тема "Малка и тъмна спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: