Вашето лично помещение
icemans - специалист
В една стая се получи така, че точно където се отваря вратата ламината е с няколко мм по-надигнат на едно място и в част от движението си вратата сурка в него. Чудя се как бих могъл да го прибера надолу. Намерих точка в която ако ударя един дюбел или нещо подобно ламината ще се прибере и вратата няма да опира в него вече. Говоря наистина за няколко мм. Но пък така ще стане грозно а и не знам до колко няма да пречи на движението на самия ламинат. Дайте някой акъл като по-опитни. Благодаря!
VLADO66 - майстор
Няма ли мегдан да се вдигне вратата от пантите щом е за няколко мм :?
icemans - специалист
Ми няма - китайска е!
Chefo77 - майстор
icemans написа:
В една стая се получи така, че точно където се отваря вратата ламината е с няколко мм по-надигнат на едно място и в част от движението си вратата сурка в него. Чудя се как бих могъл да го прибера надолу. Намерих точка в която ако ударя един дюбел или нещо подобно ламината ще се прибере и вратата няма да опира в него вече. Говоря наистина за няколко мм. Но пък така ще стане грозно а и не знам до колко няма да пречи на движението на самия ламинат. Дайте някой акъл като по-опитни. Благодаря!
Въпросът съдържа недостатъчно информация относно проблема, а именно: От началото ли е така или се появи наскоро?
Ако в началото е било така, защо чак сега си задавате въпроса какво да направите?
Ако обаче е отскоро, възможностите са две - надигнат ламинат или увиснала врата. Ако е първото - потърсете причината, най-често тя е заклинен ламинат в някоя от близките стени, намирате мястото, подрязвате ламината, натискате "подутото" място и след няколко дни имате нормален под. Ако е второто обаче, спасение няма - вратата ще продължава да увисва ако не позволява реглаж или монтиране на допълнителна панта.
petkomz - специалист
icemans написа:
Ми няма - китайска е!
И какво като е китайска, искаш да кажеш че не можеш да я свалиш и отрежеш малко ли?
icemans - специалист
Chefo77, проблемът е от самото начало. И какво означава:
защо чак сега си задавате въпроса какво да направите?
Ламината е слаган наскоро. Не бях забелязал проблема докато не се монтира вратата, което също стана скоро, естествено. Проблемът със сигурност е от надигнат ламинат и не е във вратата. Като погледна долната успоредна линия на вратата се вижда точно в мястото на опиране как ламината е с няколко мм по-нагоре. Огледал съм и дали не опира в някоя стена, но не е там проблема. Явно пода там е леко надигнат.
petkomz, може да се отреже, но не и да се регулира от пантите както бе предложено в началото.
Виждал съм на места, че обират ламината с вида към пода, но не знам до колко е правилно.
inspo - майстор
И съвсем ли не става от вратата?
Ако има малко луфт в касата на вратата подложи по една шайба на осите на пантите и ще се повдигне.
jekasus - майстор
За някои панти номера с шайбите не минава - Изображение
Вариант 1. - Ако има място, се повдига вратата.
Вариант 2. - Вратата се сваля и се режат няколко мм от долния край.
Вариант 3. - Купува се една монтажна пяна, демонтира се цялата каса и се монтира на ново.
Обаче каква е вратата :-D една-две снимки казват много повече от 100 думи :-D
icemans - специалист
За съжаление в момента не мога да снимам вратата, но пантите са същите които си показал на снимките, jekasus. Няма да прибягна до нов монтаж или пък до рязане на врата - по принцип проблемът не е толкова голям, вратата си се отваря но в едно положение от отварянето се получава едно леко суркане. Мислех си, че може да има лесен начин за решаване на проблема с прибиране на ламината към пода.
valio2007 - специалист
icemans написа:
Мислех си, че може да има лесен начин за решаване на проблема с прибиране на ламината към пода.
:supz:

Нещо като хващане с види? :prayer:
Действай, щом ти харесва.

Сега сериозно. Има ли вероятност топъл въздух влизащ под вратата да кондензира там? Примерно наличие на мазе или гараж отдолу без изолация? Кога се надигна зимата,лятото?
Последна промяна от valio2007 на съб авг 03, 2013 10:44 pm, променено общо 2 пъти.

Тема "Вратата опира в ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: