Вашето лично помещение
BALKY - специалист
Здравейте, спалнята ми е с две външни стени.В момента съм с тапети, но от известно време по едната стена започна да се появява мухъл.Появява се на прявия ъгъл между стената и тавана.След като го напръскам със "САВО", мухълът изчезва, но след около 3-4месеца пак започват да се появяват малки синьо-зелени петна по стнената.Сградата е доста стара и имам съмнения,че може би и външната мазилка пропуска влага.За сега не мога да правя външна изолация.... Дайте идея, мисля да подменям тапетите, но с какво да намажа отдолу срещу мухъла?
Благодая :)))
BALKY - специалист
Здравейте, имам идея да подновя малко леглото на детето.....То в момента е лакирано, но аз реших да махна лака и да го боядисам с нещо цветно.Казаха ми, че имало някакви бои, които са като блажна боя..Тази боя била по-хубава от блажната боя и била водна основа???При изсъхване, придобивала много добро покритие и приличала на пластмаса...Дайде идея за такава боя... Може би ми е глупав въпроса, но като не ми е ясно по-добре да питам :))))))
Emerald - модератор
Точно щях да те попитам дали случайно нямаш малко бебе. Обикновенно с бебета прозорците не се отварят и при сушене вътре на някоя-друга дрешка, се получава мухъл много лесно. Обработи ъгъла с чиста белина, не с препарати. Още сега-върху тапета както е мухъла. И после при ремонта отново. И проветрявай, проветрявай!

На креватчето няма нужда да му махаш лака. Само го изшкурваш за да хване боята.

Тема "Мухъл в спалнята????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: