Вашето лично помещение
batman - специалист
Знае ли някой фирма, която може да ми смени всички гумени уплътнения на алуминиевата дограма, а също да ми сложи допълнително междинно уплътнение, ако дограмата позволява това?
jel4o - специалист
Еми какви други фирми,нали тези които изработват дограмите имат всички елементи към тях.Отиди при тях питай и вероятно ще ти го изпълнят.
velsi - Почетен майстор
Може би по към края на есента ще се намери фирма, която да ти приеме такава поръчка. Сега всички са претрупани с работа и едва ли ще намериш кой да ти обърне внимание. Иначе като работа не е кой знае какво.
tottenham - специалист
уплътненията между отваряемите части и профилите може и сам да си ги смениш не е кой знае каква философия. Измъкваш го от каналчето уплътнението и на негово място си слагаш новото чрез натискане!
а колкото до другите уплътнения - тези около стъклопъкета се обърни към фирма, понеже трябва да ги сваляш, а след това и поставяш а това е доста рисково ако не си го правил или виждал поне преди.
velsi - Почетен майстор
Донякъде си прав, но не на всички алуминиеви дограми гумените уплътнения се сменят по този начин. При някои (при повечето) е необходимо разглобяване.
batman - специалист
За съжаление Велси и този път е прав! На никой не му се занимава с дребни поправки за нищожни суми. Много е къса паметта българска, дето някой лесно забравиха икономическите кризи от най-новата ни история, когато заплатите падаха до 7-8 USD месечно и се чудехме как да преживеем!
Ето и последния пример: Идва един от една фирма за алуминиева дограма (случи се така, че съседите си сменяха дограмата и аз поканих шефът на майсторите да види и моята). След като поогледа и поцъка с език изумен от "майсторлъка" на предишните дограмаджии ми взе телефона ми каза че ще се обади. Е чакам това обаждане вече повече от седмица. Сигурно няма и да го дочакам.
Що се отнася до това дали аз сам мога да си сменя уплътненията не се и съмнявам, че ще го направя и то много по-добре от тези, не знам как да ги нарека, дето ми я монтираха първоначално, само че въпросът е от къде могат да се снабдя с тези уплътнения.
shadowman - майстор
Батман, най-вероятно от скалдовете за алуминиева дограма, опитал ли си. И си много прав за дребните ремонти, че на никой не му се занимава, аз ги правя (говоря за мебели), но с едно условие "когато имам повечко свободно време, защото и моята работа трябва да върви".

Тема "Уплътнения за алуминиева дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: