Вашето лично помещение
Здравейте! От скоро посещавам вашия сайт и съм очарована от отношението на специалистите, които помагат със своите съвети и мнения за интериорните решения. Аз също имам нужда от съвет и се надявам някой да обърне внимание и на моята молба.
На 24 години съм и скоро се сдобих с апартамент. За съжаление спалнята ми не е особено голяма (11,52 кв.м.) и имам нужда от съвет за начина, по който да си разпределя мебелите. Предоставила съм снимки и собственоръчно нарисуван чертеж (дано да е достатъчно ясен), които да внесат още повече яснота.
Под мебели имам предвид спалня (колкото по-голяма, толкова по-добре) и гардероб (също колкото по-голям, толкова по-добре).
Не знам дали ставя ясно, но стената, която е с размер 303 см. е носеща, също и колоната. Общо взето нищо не може да се бута, само дето взима място. Както се вижда има и една нестандартна чупка, която допълнително усложнява, според мен, интериорното решение.
Благодаря предварително на всеки, който ще ми помогне със съвет или мнение.

P.S. Имам още един малък въпрос.
Решила съм си банята (3,96 кв.м.) да е в черно-бял цвят, с предобладаващ черен. Това визуално ще я намали ли допълнително, или всичко е въпрос на осветление?
Благодаря отново.[/img]
не можах да кача снимките

Прикачен файл

novo.jpg
novo.jpg (249.34 KиБ) Видяна 9874 пъти

Прикачен файл

1.gif
1.gif (3.58 KиБ) Видяна 9874 пъти

Прикачен файл

P1030424.JPG
P1030424.JPG (106 KиБ) Видяна 9874 пъти
shadowman - майстор
Да знаеш каква спалня правих в една изчанчена стая с много криви стени...
Emerald - модератор
Би ли уточнила колко е разстоянието между колоната и стената? Предполагам също към 30 см. или малко повече, но дай моля точната цифра! Също и разстоянието от колоната до вратата.

Колкото до банята...аз лично не одобрявам черно решение в места без отлично естествено осветление. Дори в този случай се използва много тъмно сиво и не съвсем черно. Трудно е да се каже дали ще изглежда по-малка без да се види разпределянето между черно и бяло, но е много вероятно. От една страна поради поглъщането на светлина от тъмния цвят и от друга от силните контрасти.
Значи колоната се оказа 54 см, а не 30.
Разстоянието между колоната и стената е 63 см, а между колоната и вратат - 85 см.
Също така, не знам дали това е от значение, но колоната е с дебелина 24 см.
ceco78 - специалист
Този апртамент в комплекс "Ксения" ли е?

Тема "малка спалня - моля помогнете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: