Вашето лично помещение
От няколко години спя на 5 сантиметров топ матрак ,само от мемори пяна.
Няма такъв кеф. Разкошна работа. Мислих да сменям матрака, но и сега си е същия.
Само мемори пяна обаче ..... нищо друго.
Киррил - специалист
пон окт 02, 2023 12:53 pmmmmladenov написа:
От няколко години спя на 5 сантиметров топ матрак ,само от мемори пяна.
Няма такъв кеф. Разкошна работа. Мислих да сменям матрака, но и сега си е същия.
Само мемори пяна обаче ..... нищо друго.
Значи 5 см. са достатъчни? Явно ще се ориентирам към подобен размер. Безпокоеше ме потъването на тялото в тази "пяна", ама щом казвате че е добре, ще рискувам.
Като им чета рекламите, по принцип казват едно и също, то и материалът е почти еднакъв, само суперлативите различни. Матрака ми сега е класически с пружини, леко твърд, но то на бой и глад се свиква, та един матрак няма да ни уплаши.
Насочил съм се към този модел:
https://sleepzone.bg/top-matrak-memory- ... riant=1334
radius - майстор
Страшна отстъпка има :cool: , че и само днес :?:
Chefo77 - майстор
И да внимаваш какво и с кого го правиш на леглото, че меморито трудно се чисти :lol:
пон окт 02, 2023 7:10 pmChefo77 написа:
И да внимаваш какво и с кого го правиш на леглото, че меморито трудно се чисти :lol:
Загазил го е!
MamaMy - майстор
От 7-8 години ползвам матрак 10см от мемори пяна върху обикновен матрак с пружини. Меморито дава малко ефект на дуня (постелка за легло около 50см пълна с гъши пух) с тази разлика, че тук имаш нужда от завивка докато в дунята само лягаш и тя те обгръща от всякъде. Недостатъците на долния матрак си ги има пак. Той е само глезотия. Моя матрак е немски единичен. Припаднаха ми на 50 лв и купих 3. Не съжалявам.
soewhaty - напреднал
Два си взехме и сме много доволни, препоръчваме ги.
Киррил - специалист
Благодаря на всички за съветите.
Поръчани и получени:
Топ матрак Мемори Масаж
https://sleepzone.bg/top-matrak-memory- ... riant=1334
Възглавница Blue Wave
https://sleepzone.bg/vazglavnica-blue-wave.html
Протектор за матрак JERSEY COTTON - Dream On
https://mysleep.bg/product/jersey-cotton

Първи наблюдения:
- матрачето е меко и практически не се получава потъване в леглото, което ме устройва.
- възглавницата е достатъчно висока, средно мека и ми пасва.
- протектора не се усеща да шуми или с някакъв негатив.
- качеството на изработка на трите артикула е добро.
- след първо спане - нямам забележки.
silent - майстор
нед окт 01, 2023 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не писах, понеже харесвам твърди легла и възглавници.
От няколко месеца ползвам топ матрак, поради козметични причини. Приех го като подарък, поради тях.
Миналата година замених възглавницата си- 86ти набор- разпадна се. Намерих сносна от 7ми опит.
Спалнята ми е същият набор. Някога една кучка съдра дамаската, та с този топ отпада риска от няколко неуспешни опита.
Не ми подобрява сънят.

Лъчо, нямам подобни проблеми.
Не се стискай а си купи един хубав матрак. Ще промени живота ти във всякакъв смисъл.. Някога може да си можел да докарваш кучка дотам че да ти издере матрака, ма ся нито ще можеш нито такава кучка ще намериш, така че няма и за това да се притесняваш. :-D
нед окт 08, 2023 9:46 amsilent написа:
нед окт 01, 2023 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не писах, понеже харесвам твърди легла и възглавници.
От няколко месеца ползвам топ матрак, поради козметични причини. Приех го като подарък, поради тях.
Миналата година замених възглавницата си- 86ти набор- разпадна се. Намерих сносна от 7ми опит.
Спалнята ми е същият набор. Някога една кучка съдра дамаската, та с този топ отпада риска от няколко неуспешни опита.
Не ми подобрява сънят.

Лъчо, нямам подобни проблеми.
Не се стискай а си купи един хубав матрак. Ще промени живота ти във всякакъв смисъл.. Някога може да си можел да докарваш кучка дотам че да ти издере матрака, ма ся нито ще можеш нито такава кучка ще намериш, така че няма и за това да се притесняваш. :-D
Нави ме с една приказка.

Тема "Топ матрак с мемори пяна - удобно ли се спи на него?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: