Вашето лично помещение
Киррил - специалист
Интересува ме качеството на съня, когато над матрака сме сложили 5-8 см. надматрачен матрак с дебелина 3-8 см. Болшинството от продаваните са с твърдост - средна към мека. Много малко са с мека към твърда, а твърди почти не се срещат.
Коя дебелина е най-подходяща?
До сега съм спал на почти твърд класически матрак и се чудя, ако е мек матрака дали спането ще е комфортно.
Ясно ми е, че няма как да преспя в магазина една нощ за да пробвам, а еднократно лягане няма да е показателно.
Моля за мнение, след по-продължително ползване дали мек матрак ще е добър. Разбирам, че това е строго индивидуално, но все пак и интересно какво е мнението на повечето.

Топер матраците са покрити с антибактериален текстил, ама никой не спи директно на матрака, а си слага чаршаф.... или само аз слагам?
Chefo77 - майстор
На вилата имаме стара боксспринг спалня на Yataš - матракът е с покет пружини. Не можех да спя на него - супер неудобен ми беше. Взех топматрак, 7 см, някакъв с алое - нищо общо, наспивах се нормално.

Но ако сега си вземаш матрак, гледай да ти е удобен - не да мислиш вариант как после да го правиш удобен. Аз харесвам по-твърди матраци, ти на какво предпочиташ да спиш обаче ...
chapara - майстор
На меките матраци се губят сантиметри😉😁
torbalan - Дървен философ
нед окт 01, 2023 8:00 pmchapara написа:
На меките матраци се губят сантиметри😉😁
Той човека може да си има достатъчно сатниметри ;)
Киррил - специалист
Предполагах, че доста хора ползват подобни матраци, но по коментарите съдя, че все още са екзотика и никаква конкретика.
Lutchezar - майстор
В бг-мама ще има тестове и опити. Тук почти всеки спи на каквото е казала жената.
iliya_i - майстор
нед окт 01, 2023 9:41 pmКиррил написа:
Предполагах, че доста хора ползват подобни матраци, но по коментарите съдя, че все още са екзотика и никаква конкретика.
Мислех преди време да си купя. Ама като се замислих, то т'ва няма как да оправи изтумбен матрак, както се рекламира. На крива основа и той ще легне криво.
И за това си купих нов, твърд матрак.

Та ако сегашния ти е мек, то и дъска да сложиш върху него, пак ще танцуваш отгоре, защото основата (стария мек матрак) ще поддава. Виж, обратното - на твърд матрак по-мек топер би имал някакъв ефект.
То може би и затова не намираш твърд, а само меки.
Не писах, понеже харесвам твърди легла и възглавници.
От няколко месеца ползвам топ матрак, поради козметични причини. Приех го като подарък, поради тях.
Миналата година замених възглавницата си- 86ти набор- разпадна се. Намерих сносна от 7ми опит.
Спалнята ми е същият набор. Някога една кучка съдра дамаската, та с този топ отпада риска от няколко неуспешни опита.
Не ми подобрява сънят.

Лъчо, нямам подобни проблеми.
resistbody - майстор
И аз ще взимам топ, че матрака на детето на леглото е много твърд и неудобен, а се случва по-често аз да спя на него :D Жената ми праща някакъв си Нани Алое ли какво е 80лв за 82см легло.. ако го взема тея дни ще коментрам как е...
Lisko - майстор
Вече 15 години си спя на най-обикновен матрак с пружини. Не е мръднал и съм доволен.

Това лято съм спал на повече от 20 различни места при пътувания. Навсякъде ми беше добре.
Не, корекция - на едното място беше дъска с едновремешен дюшек отгоре. Твърдо и неудобно.

Тема "Топ матрак с мемори пяна - удобно ли се спи на него?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: