Много интересна и все по-често дискутирана тема.
пет май 17, 2024 9:20 pmchapara написа:
пет май 17, 2024 11:32 amТрифон П.Трифонов написа:
Обичам големи "плочки", съвсем лаишката.
https://photos.app.goo.gl/hyoti1YTtkfPfQVq8
Очаквам аплодисменти от Чапарини.
Хора с добра основа могат да се справят с всичко.
Аплоисменти имаш, но като шарка не е мойто, модерно е , но до кога.
В тая тема иначе неам нервиии, да пиша.
Дали да закърпя проблемните зони, като сложа малко повече цимент във варовия разтвор за да дръпне по-бързо,
Споко де, кой друг да пише?!

Десена го избира благоверната- просто ме фрустрира, та се старах "монтажа" да е на ниво.
Да не мислиш че го гледах повече от два дни?!
Правил съм кухнята 2018та. Приятел ме светна, че това било "пачуърк" или както там се казва.
Ако питаш мене, няма да го пипна докато светувам- ни ми пречи, ни ми помага.
chapara - майстор
Да не хейтвам повече, ти си знаеш, монтажа е перфектен. Аз като профи се интересувам от качество и време. Ако ще изкарам за цял ден за голяма боза и малка баничка...?

Към автора на темата, варта няма място ни грам в подова настилка!!!
След това преди да си подготвил и огледал цялата основа с какво ниво и смелост стартираш лепене??
Damyanof - помощник
Успокойте нервите, не ви притискам за мнение. Ако някой реши да удари едно рамо - да го направи, ако не нека не се изказваме ирончино. Не помня някой да се е родил научен, но може и да греша. Ще си реша проблемите по един, или друг начин.
:yawinkle:
Damyanof - помощник
Кой е казал, че съм тръгнал да лепя? Сега кротко си къртя, ще помисля как да си реша проблема с настилката и така.
chapara - майстор
пет май 17, 2024 10:15 pmDamyanof написа:
Успокойте нервите, не ви притискам за мнение. Ако някой реши да удари едно рамо - да го направи, ако не нека не се изказваме ирончино. Не помня някой да се е родил научен, но може и да греша. Ще си реша проблемите по един, или друг начин.
:yawinkle:
Никой не се напъва , успокой се ти. Ясно е че ще се оправиш, нямаш избор.
Успех.
Сякаш и аз това казах ..... и кураж опитах да дам, ама.......
chapara - майстор
Няма смисъл, когато искаш, подай. Поне уважение! Хубаво че внимаваш и се учиш👍 От къде чу за варта и тънкослойното лепило, то е за гипсокартон, а ти няма да го докараш ,защото не искаш, до равна плоскост. Явно не четеш правилните неща.
Успех.
Damyanof - помощник
Не се отнасям неуважително към никой, нито се заяждам. Коментарът ми беше във връзка с твоя - "нямам нерви да пиша в тази тема". Пак казвам, никой не се е родил научен. Предишните ми ремонти са правени от майстори и не съм доволен. Вие може да сте истински и не би трябвало да се обиждате от този ми коментар. Живея в малък град и тук майсторите са ден - година храни, после не ги търси. Не го правя да пестя пари, нито да се правя на разбирач. Смятам, че е нещо което мога да направя, въпреки теудностите.

Както и да е, по темата. Тънкослойно лепило става въпрос за конкретно това, което съм избрал - Церезит СМ17. Друг вариант беше дебелослойно/среднослойно на Баумит Медио(до 20мм). Имайки предвид, че повърхността, която се показа под замаската е ок, ще ползвам Церезита. Има на няколко места леки неравности, който ще изправя с лепилото, както си пише в документацията. Пише че неравности до 5мм могат да се изгладят и след 24ч да се лепи отгоре. Маламашка, с 20мм зоблени зъби на 45-30° с подлепване и на самите плочи, верно че не е тънкослойно, но все пак така го водят. Преди тея операции СТ17 грунд.

Не се притеснявам от тези неща, по-големият ми проблем в момента е деневилацията от 6-7см.

П.П. За варта - факт, не зная че не се ползва при настилки. Просто имам хартисал и мислех да го ползвам да запълня леки дупки в замазката, получени при махането на лепилото. То това отпада, така или иначе. Замазката я махнах и оснавата е добра.
Damyanof - помощник
Мисля, че взех решение. Тъй като проблемната зона е с правилни размери и около 6-7см ще положа 1-2 см цименто-пясъчен разтвор 1:2.5. На мокро ще положа газобетонни плочи 5см и ще нивелирам спрямо другата повърхност. Грунд СТ17 и после лепя. Мисля че ще е най-лесно, леко и бързо.

Ако имате идеи вие - кажете
MamaMy - майстор
Газобетона се лепи идеално с флексово лепило. Спрямо цименто-пясъчната смес е за предпочитане, е и втвърдява по-бързо.

Тема "Нови плочки, стара замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: