• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
brpraziel - специалист
В момента е временно с ламинат и 2см подов фибран отдоло(снимката е от преди монтажа му).Ако може да се залепи дюшемето за пода ще е идеално нивото, но тъи като ще се приобщава и терасата незнам там как ще е като махна плочките.
Chefo77 - майстор
torbalan написа:
Ако ти е хубава основата - дюшемето може да го залепиш с лепило за дюшеме, а вместо да къртиш - може да скъсиш вратата отдолу.
Ти кога за последно лепи дюшеме с такива размери директно за пода?
torbalan - Дървен философ
Пропуснал съм това с размера.

Вярно е, че по-дълги от метър и нещо не съм лепил...

Проблем ли е, когато са с дължината на цялата стая да се лепят?
EDI - майстор
Голям.С нашия материал може да си дириш пода на тавана след време и да имаш хубави гърбици. :lol:
Chefo77 - майстор
torbalan написа:
Проблем ли е, когато са с дължината на цялата стая да се лепят?
Ако случайно успееш да го залепиш и да го задържиш за пода, колко време мислиш ще стои в залепено положение там, където си го оставил? :)
brpraziel - специалист
Ще използвам темата да питам някои неща които фантазирам :) ако съм в грешка съжелявам.

1.Искам да преместя кухнята в хола апартамента е на първи етаж могат ли трабите да се прекарат през мазата(с червено на схемата от новата кухня до вертикалния щранг) без да разбивам нищо вътре в апартамента(освен дупките за трабите в плочата) и ако да трябва ли да имам съгласието на съседите.

2.Ако преместя кухнята къде мога да вържа аспирацията.Преди е имало комин които е махнат (на схемата бивш комин)почти на всички над мен е избит този комин незнам дали има централен зад него не съм проверил още,но ако има мога ли да пробия панела да стигна до него(знам че не е препорачително аспирация в комин).Друг вариант дупка във външния панел (междувходовото пространство)там е към 10см празно пространство тъй като се разминава нивото на входовете и предполагам ще се извеждат изпаренията.

3.Банята прави много голям конденз(като се къпя такава пара се вдига че някои път отварям вратата да излезе малко парата да мога да виждам).Вече има един вентилатор към отдушника но явно не може да насмогне и цяла нощ да работи пак не може да изкара цялата влага.Варианти за които си мисля дупка към комина зад банята за допулнителен отдушник.Или дупка към асансьорната шахта по същата причина.

Знам че идеите ще звучат доста налудничеви за вас, но затова питам кое е постижимо нищо няма да се прави ако застрашава конструкцията или живущите.Мерси.

Прикачен файл

vik.jpg
vik.jpg (42.52 KиБ) Видяна 3582 пъти
lafche - напреднал
здравейте аз да попитам върху плочки може ли да се реди ламинат или трябва да махна плочките и тогава да го наредя
Chefo77 - майстор
lafche написа:
здравейте аз да попитам върху плочки може ли да се реди ламинат или трябва да махна плочките и тогава да го наредя
Никакви грижи. Ако са равни, е супер! И ако не хлопат де - ако хлопат, лепни ги с нещо тънко - и върху тях подложка и ламинат.
  • 1
  • 2

Тема "Ламинат или дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: