Много интересна и все по-често дискутирана тема.
svetliopi44 - Чирак...
svetliopi44 написа:
butoff написа:
Как е добре да се направи повдигане и подравняване на панелен под?
Височината е около 20-25 мм. Ако има топлоизолационни качества още по-добре.
Варианти:
1. OSB, Фазер (малко им е дебелината и не знам как ще ги подравня)
2. Пенобетон? (нищо не знам за него)
:?:
Аз бих го направил с OSB само че на 2 пласта по 9мм .Лепиш го за пода с монтажна пяна и дюбелираш .Вторият пласт лепиш за първия и го хващаш с винтове за първия .При стените оставяш по 10мм фуга . При монтажа на втория пласт е хубаво да скриваш фугите на първия за да не се получи кръстата фуга.
Всичко тръгна от тук ...може би и аз имам някаква вина за което се извинявам ... изказах мнение с цел да му помогна на човека ,а какво се получи ??/ Мисля да спрем ...вижда се че няма смисъл да се спори ... :)
Chefo77 - майстор
Вижте сега, господине, наричащ себе си плочка или фуга или както там сте намерили за добре. Темата за силикона няма нужда да я търсите - сгреших, признах си и толкова - аз не виждам проблем в това човек да признае грешката си. Обаче нещо май Вие се почувствахте гузен при споменаването ми на един майстор-всичко-мога в една тема, видяхте себе си в него и започнахте да се зъбите, при условие че нищо лошо не бях казал за Вас!!! (http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 5&start=15) - ето я темата.
Сега да Ви открехна малко за моята връзка с паркетите - ДА, самохвалко съм. Редя паркет, най-вече готов лакиран, с цени между 60 и 200 лева на квадрат, при това на хора, които могат да си изберат с коя кола от онези, дето струват шестцифрени суми, да отидат днес на работа или разходка. Това, разбира се, не ме прави майстор, но това, че продължавам да го правя на такива хора, означава че хората все още се доверяват на моите знания и умения, колкото и малки да са те. Нали се сещате, че човек, който е отделил маса пари за паркет и консумативи, не го интересуват разни специалисти по всичко, а си наемат профилирани такива. Не се имам за майстор, а за човек, който се стреми да направи нещата така, че крайния резултат да е добър за клиента. Чаткате ли - ЗА КЛИЕНТА. И това го правя с идеята, че доволния клиент води други клиенти. А с оглед на това, че почти всичките ми клиенти ми имат телефона и по всяко време могат да ми звъннат да ми теглят една майна заради некадърността ми, надявам се разбирате колко са сериозни намеренията ми в тази сфера. И съм си подкрепил празните приказки със снимки, ако искате мога да Ви изпратя малко контакти - 'де да Ви знам, може и да си мислите, че съм ги свалил от нетЯ. Огромните обекти не са по моята част, аз предпочитам да работя сам или най-много с един колега, а пък 1/2 човека не могат да работят големи квадратури. Не и по начина, по който АЗ искам да работя - в никакъв случай не съм бърз паркетчия.
Стига ли толкова за моята особа или още нещо Ви интересува?
Добре е, че не се имате за паркетчия, Вие определено не сте такъв. А с познанията Ви по всичко, нямате шанс и да станете. Благодаря Ви за отделеното внимание, и искрено Ви пожелавам скорошно оздравяване - и това не е сарказъм.

Колега rulom, за да подкрепя предишния си пост, ще отбележа, че основното изискване при съхранение на паркет, е отстояние от циментовата основа и влажност на въздуха в тесни граници. Чак тогава е от значение температурата. По спомени при промяна на влажността на паркетините с 5 % (при стандарт 7-11%), разширението на тези паркетини може да достигне 3 %. Ако държите, утре ще получа по-точна информация от технолог.
rulom - модератор
Chefo77 написа:
.........

Колега rulom, за да подкрепя предишния си пост, ще отбележа, че основното изискване при съхранение на паркет, е отстояние от циментовата основа и влажност на въздуха в тесни граници. Чак тогава е от значение температурата. По спомени при промяна на влажността на паркетините с 5 % (при стандарт 7-11%), разширението на тези паркетини може да достигне 3 %. Ако държите, утре ще получа по-точна информация от технолог.
За това съм абсолютно съгласен :thumbs: да допълня само, че и заради тази влажност е желателно паркета да престои в помещението в което ще се реди поне 24 часа, за да може да се усвои влажността на помещението. Все пак се предполага, че разликите на влажността в дадено помещение ще са минимални и веднъж усвоена от паркета няма да има големи линейни разширения по време на ползване.
Друг съществен детайл е, че ламината(ако се говори и за него) Е и си остава дюшеме за бедняци, не може да имаме изисквания за него като към скъп и хубав дървен паркет :wink:
Както и да е, има информация, всеки да си преценява :wink:

-------------------------------------------------------------------

Към всички останали ущипани, оп, обидени госпожици:
Съжалявам, че си изпуснах нервите :!: Няма да се повтори :!:
Виждам, че все повече хора, чието мнение ценях, спряха да пишат победени от едно българско качество с което се хвалим пред цял свят и което всъщност най ни липсва за да станем нация..........

Желая успехи на всички :!:
parketmilanov - специалист
колеги , спори се когато има аргументи , аз за щастие или не съм виждал учебници по паркетни монтажи /на руски и немски/и там си пише , ако ниакой иска да го разгледа заповедайте
http://www.proektstroy.ru/pict/writes/15117--3.jpg
едно примерче от братска фирма руска! :)
http://www.otdelkin.ru/foto/69128.gif
Последна промяна от parketmilanov_(стар) на пет юни 18, 2010 1:27 pm, променено общо 1 път.
parketmilanov - специалист
колега Плочкабг.никой не избягва отговора ,ноняма конкретен въпрос, какво значи стягане на паркет????уточни и на драго сърце ще ти отговоря.а по повод за учебниците и паркетите в България преди 20години никак , ама никак не е меродавно /аз се занимавам с паркет от 25 години имай го в предвид :)/
1.защото тогава цареше некомпетентен комунизъм и фирми като софстрой взимаха 3 петилетки за 1
2.защото никой не си правеше труда да погледне как са процедирали дедите и прадедите на паркетното изкуство.
така че ако учебника е български не можем да говорим за меродавност
приемам ако е английски , руски , италиански .
за разлика от българия в Немция се учи 3 години за да станеш квалифициран и сертифициран майстор паркетчия а и не само .
а по повод твоя въпрос конкретизирай го развий го за да стане ясен и ще ти отговоря.:)
поздрави
parketmilanov - специалист
само уточнение =за тези паркети които са се монтирали в бг.
като цяло технологията редене без лепене е компрометирана и невярна =още преди 200 години паркетите са се лепили или фиксирали към пода.
от там идва твоето объркване за заклинването .
така че това е от мен .има система плаващ под но то е друга бира и не се отнася за масивните паркети .
то е само за трислойните и някои от масивните които са с метални клипси отдолу
Последна промяна от parketmilanov_(стар) на пет юни 18, 2010 2:17 pm, променено общо 1 път.
parketmilanov - специалист
колега.нямам намерение да споря с теб.ти си имаш твоя истина , аз моя.
четящите хора в форума ще си напраавят равносметка кое е правилно и кое не , щом в учебника пише че думата Мама се пише с М кой съм аз да оспорвам .....спора е безмислен , и неградивен .
Приятен ден.
по повод 100000000 те милионаапартаменти.
предполагам си си изградил мнение на твояТ ,аз ходя годишно в над 300 такива ....и мисля че имам малко по-меродавно мнение .....
а като искаш си заклинвай паркета . даже с по 3 клина на парче.
аз моите клиенти си консултирам спрямо моето виждане за продажби и монтажи на дървени подови настилки .....и така 25 години ..и те ми вярват и до сега не съм имал оплаквания .така че няма смисъл само да си чешем клавиатурите.
спора прекратен.
лек и ползотворен ден.
Chefo77 - майстор
Хайде да получиш така желания отговор - ДА, когато се налага да се причука или стегне, паркетът се заклинва. И тъй като най-лесното е да набиеш камичките, без да ти пука за последствията (защото при стягането така или иначе не можеш да вземеш реалната цена на положения труд), огромна част от колегите набиват камичките. Други обаче използват други методи - я пяна ще положат във фугата до стената, я друго, Боби има опит там.
За съжаление съм изтрил съществената част от снимките от едно такова "учебникарско" полагане на паркет, а именно - да монтираш первазите без да избиеш повечето камички, дори и на дългата страна, както и да опреш паркетините на майката в стената, вместо просто да изрежеш дори перото на първия ред. Резултатът - 1500 квадрата лесно изкарани пари от една групичка специалисти и 600 квадрата мои ремонти след тях ... които още не са ми доизплатили, между другото (но това е съвсем друг въпрос). Идеята е, че спецовете си хванаха гъзовете и когато трябваше да си поправят бакиите, изведнъж станаха много заети. Сега ще питаш защо го пиша всичко това, нали? Ами за да направиш разлика между това как може да се работи и как може да се работи. В учебника ти пише че се заклинва. Ами ... 600 квадрата, мерси, ползвай си учебника. Аз ще си ползвам начините, които хора като Боби са ме научили и, както казах, ще си нося последствията за използването им.


Колега rulom, да - препоръчва се паркетът (както и ламинатът, разбира се) да престои поне 24 часа в помещението, но според мен това се прави най-вече за да "свикне" с температурата, представи си навън да е -10 градуса, а в стаята 20. При такива разлики е възможно дори образуването на конденз, което не е желателно. За 24 часа надали ще успее да дръпне влага от въздуха в помещението, но пък не е изключено - дървета всякакви. Някои са по-хигроскопични, други са по-толерантни към влагата.
Основният проблем на монтираният паркет е влагата в замазката, все пак колкото и да е защитен отгоре, отдолу паркетът си е "гол-голеничък" и само едно лепило го предпазва донякъде от замазката. Не можеш да нанесеш плътен слой, влагата се просмуква между височините от нанасянето с гребена и попада в паркета.


Със здраве на всички! Някои да оздравяват по-бързо, че им се отразява зле, други повечко да четат :) И да не забравите, че има Световно по футбол, малко развлечение не вреди :)
PLOCHKATABG - специалист
pavkatay написа:
rulom написа:
По принцип не обичам да пускам и втори пост, след мой такъв, ама са съм изнервен и за да подчертая важността на казаното затова пиша !

НЕКОЙ ДА ГО МААНЕ ТОА ДЕБИЛ :!:
И аз да питам. Някой е трил мнения в тази тема ,което е правилен ход,но това и следващото на колегата от Лом е малко встрани от темата и е лична нападка и обида(ДЕБИЛ :? ), а си стои непипнато.
В същото време друго негово мнение ,което не е точно по правилата е изтрито- луда работа.
Карайте по-праволинейно.
Тактично изчаках за да видя реакцията на модераторите, ни вопъл ни стон. Тук няма коректно отношение, тук няма неправилно мнение.
Тук има мнение на определен потребител и се определя кой е написал мнението, а не какво е написал.

Самата и грозна истина е, че тук няма ред и дисциплина, много жалко за нас и форума, много жалко, че никой не застава зад подобни постове, много жалко, че всеки си мисли, че камъните са в чуждата градина, но не предполага, че като се натрупат с времето, те ще се срутят и в неговия двор !
А е въпрос на време това да стане !
Г-н Администратор, няма ли поне веднъж да си кажете мнението публично ?

Едно мнение към потребител от форума, не можах да го пусна, защото ми делнаха темата, но е много актуално!

Знаеш ли, ще ти кажа и нещо друго ей така, пиша и във форуми на Мерцедес, е вервай ми няма една кавга, защо ли ?
Защото хората там са културни и възпитани и знаят как да се отнасят дори и с мнения тръгващи в грешна посока, а това не е лесно и за него се иска такт и възпитание. Дали го има тук, не няма го, това е начин на живот и тоя начин на живот е нещо ценно, тук го няма !
Дори да караш 25 годишен Мерцедес няма значение, ти си го оценил подобаващо и самото отношение към него е начин на живот .
Дано да си разбрал алегорията !
А има много подобни и издържани форуми,които държат на възпитанието, то е най важно .
Това го пиша за да дам пример, че във всеки форум има определена класа и темперамент, тук има от всички класи и трябва доста повече такт за овладяване на положението, но и трябват по достойни модератори. Не обвинявам всички, има и много коректни, видял съм ги, евала им за отношението, но има и шепа не знаещи къде се намират !
Това е самата истина !
Не трийте, а влезнете в диалог.
Хора включете се и вие, и вие сте потърпевши от напускането на много потребители, заради отношението тук!
svetliopi44 - Чирак...
PLOCHKATABG Много от хората който ценя напуснаха форума не заради управата на форума (модераторите) а заради други потребители .Било какво било ...сега ако действително си радетел на форумното здраве престани и ти ... след ден два ще видиш ,че е нямало за какво толкова да се тормозиш. Уважавам лично аз всеки потребител,а с много съм и приятел .Сам казваш че е въпрос на манталитет...

Сори за спама... :|

Тема "как да поставя шперплат или талашит на цементов /бетонен/под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: