• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Боби, едно голямо БРАВО на всички, учавствали в мероприятието по производството и монтажа! :prayer: :prayer: :prayer:
colyo - специалист
Страхотна изработка. Шапка ти свалям, Боби за положеното старание и прекрасна изработка.

ПП: Вярно, че всичко е въпрос на вкус и желание на клиента, но едни масивни врати и ламперия в същия стил как щяха да паснат на паркета и да придадат тежест на помещението. Сега с тези голи стени и евтини врати, някак си ми простее.
parketmilanov - специалист
aaaaa то вратите тепърва пътуват къмту българско а стените не са голи.:) имат си тапетки от платче никак не лошии просто тази стена умишлено е доста по контрастна от другата.а и интериора в един дом си е въпрос на вкус и цвят на домодържателя ! :)
снимката е от по различен ракурс ....след няколко седмици ще има снимки и с интериор ....няма липса на тежест,даже някои архитекти биха го определили като прекалена тежест:)
A иначе Голямо благодаря на всички харесали го !!!! :supz: :supz: :supz: :supz:
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте!
Доста поизчетох в темата, но не всичко и се извинявам ако съм пропуснал точно това, което ме интересува.
Става дума за добре запазен и поддържан паркет в апартамент на доста годинки. Скърцане по-скоро като изключение на малко места, няма поражения от дървояди, няма очевадни остъргвания или поражения по повърхноста. Но фугите между паркетините дразнят окото.
Според Вас профита, като се изцикли може ли да се фугира с подходящ материал с твърдост като на паркетините, осигуряващ дълготрайност и добра връзка с паркетините и лака? Има ли готов такъв или на място с опилки от цикленето и лепило - на теория последното не ми допада, защото за стар паркет кой знее какво има в опилките.
parketmilanov - специалист
Здравей,предполагам опилка=стърготини остатък от цикленето ,ако е така да,най-често срещания метод е след циклене от средните шкурки се получава чист сравнително фин дървесен прах който се смесва с фугираща смола ,смесват се и се шпаклова с голяма шпакла целия паркет.На места където е с по-големи фуги се повтаря,при нужда и потретва .след което се шлайфа пак и лакира .така паркета ще изглежда добре.Ако обаче не е залепен за пода тази фугираща смола след време ще изпадне на места .но пак ще изглежда добре на първо време .ако ти се инвестира време и средства разбира се извади паркета , залепи го след това циклене фугиране и лакиране и ще имаш красив и здрав под .Поздрави и весели празници.
И една снимка продължение на един мой предишен пост от друг ракурс /нищо общо с цикленето на стария паркет/ :supz:

Прикачен файл

паркет_фигурален_тик.jpg

Прикачен файл

фигурален_паркет_компас.jpg
Svetoslavoff1 - майстор
Миланов, както писах и по-нагоре, имам резерви към метода със стърготините, защото паркетът е стар и не знам с какво е поддържан през годините. Сиреч дали тези стърготини няма да са "замърсени" тъй да се каже и това да доведе до евентуално отделяне на забърканата с тях фугираща смес след време или други неприятни ефекти... :?
Ама пак казвам - това са разсъждения на един лаик в паркетчийството.
Поне засега не ми се влиза във филма, за който споменаваш в края на поста си. :partyman:
Chefo77 - майстор
Svetoslavoff1 написа:
Миланов, както писах и по-нагоре, имам резерви към метода със стърготините, защото паркетът е стар и не знам с какво е поддържан през годините. Сиреч дали тези стърготини няма да са "замърсени" тъй да се каже и това да доведе до евентуално отделяне на забърканата с тях фугираща смес след време или други неприятни ефекти... :?
Предполагам не си забелязал частта, в която Боби спомена "средните шкурки". Това е второто циклене на дървото - мръсотията се отнема с първите шкурки (18, 36 според зависи), а от вторите (80 например) остава чист дървен материал, който освен това е и с подходяща едрина на стърготините ... по-точно достатъчно фин е.
Иначе има и по-гъсти химии с подходящ цвят, които заместват донякъде системата фугираща смес + стърготини, но имам определени резерви относно устойчивостта на цвета им във времето.
Ако местата, на които скърца, са ограничени, може да се "дупне" и запълни с течна пяна, и в последствие да се приложи само циклене + фугиране + лакиране.
Svetoslavoff1 - майстор
Чефо, благодаря за полезното за мен доуточнение.
То засега въпросът ми беше на ниво идеен проект, като наближи да се прави естествено ще има консултации и оглед на място, ще развъртим едни пари и т.н. :partyman:
На приложените снимки съм показал дефекти, които се появиха след около 6-7г на паркета в спалнята. При слагането и последващите операции - циклене, фугиране, лакиране човекът доста се стара. Ще ми се ако е възможно тези дефекти да не се появяват така скоро на другия паркет, за който питах.

Прикачен файл

P1050326.JPG
P1050326.JPG (105.79 KиБ) Видяна 2980 пъти

Прикачен файл

P1050325.JPG
P1050325.JPG (102.88 KиБ) Видяна 2980 пъти
Chefo77 - майстор
От това, което виждам, дефектите ги е имало и преди последната обработка. Паркетът не е отворил фуги, просто кита, който е бил в тях, е изпаднал. Провери на тези места дали няма движение на паркетините, особено на втората снимка където е дългата фуга и късата до нея - мисля, че там има движение.
С използването на по-еластична фугираща смес (не я наричам смола, защото вече има и водни такива), проблемът ще се преодолее в голяма степен, но все пак е много по-добре да няма вертикално движение на дъсчиците.
desem - специалист
Здравейте, влизам тук за да споделя мнение за корковите ламининати.
Като идея добре, но препоръчвам ако някой се спре на такъв цвет да е близък до този на корка, тъй като предвид мекия корк отдолу е лесно раним. В моя случай взех Егер на-светлия цвят. Голяма грешка това е и в детска стая. още докато се сглобяваха мебелите беше наранен. Изпуснеш ли нещо тежко/остро поччти сигурен дефект.

Поздравления за красотите, които сте показали!
Последна промяна от desem на съб май 03, 2014 7:08 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: