Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Павка, 5 години се занимавам с монтажи ... една разлепена лайсна нямам, дето се вика. Не че нямам, имам няколко, но или са били лепени с некачествени силикони (бившия шеф беше избухнал по едно време с някакви SelSil, които вземаше по 2.30 тубичката), или някой ги е разместил преди да изсъхне силикона. Дори съм имал случаи на изкъртен ламинат при глупав опит да разлепи такава лайсна без да се изреже силикона първо. Ползвам основно MasterSil, Ceresit и Soudal и оплаквания нямам.
Колега, зачисти ли добре мястото, на което полагаш лайсната? Как нанесе силикона? Затисна ли после лайсната?
Илиян Илиев™ - майстор
Добре де, кому са нужни силиконови залепвания на лайсна с дюбели?

Нали си има самозалепващи преходни лайсни. Аз ползвах такава самозалепваща за банята, защото ме мързеше да къртя всичко и пода го налепих върху старите плочки.

При пробата с малко парченце се притесних, че ще трябва да къртя плочката за да го махна. Наистина здрав захват има.

Достатъчно е всичко да се обезпраши и да е сухо.

Щом хваща на фаянс няма причина да не хване на ламинат.
detronik - специалист
Относно начина по който залепих пробното парче лайсна - почистих повърхностите(обезпраших и обезмаслих лайсната, ламината и плочката) след което нанесох ивици силикон по лайсната. Притиснах с дъска и тежест в/у нея. И така стоя цяла вечер. На следващия ден повдигнах лайсната и се разлепи доста лесно от ламината - почти без усилие. Както вече казах, от страната на плочката се отлепи от лайсната, а силикона си остана на плочката. А силикона който ползвах е МастерСил.
Тази вечер направих проба с лепило(гъвкаво) МастерФикс. Оставил съм го да съхне и утре ще видя какво е станало.
miroki - майстор
Пичове, при монтаж на преходна лайсна с дюбели, как точно се уцелва снадката на 2 -3 лайсни под прав ъгъл на лайсните? имам 3 ъгъла и половин милиметър да мръдне, няма да се напаснат? Не виждам да има луфт за корекция. Не виждам опция за изваждане. Изглежда слабо решение или нещо не съм довидял.

Тема "Проблем с монтажа на преходна лайсна! ПОМОЩ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: