• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
radinna - напреднал
Здравейте,
имам следния пробелем: Строя си в момента къща и както се сещате финансите са на привършване, та се опитвам да спестя където е възможно.
Реално ли ви звучи на бетонната плоча, която е доста равна да сложа фибран за под и върху него направо да се реди ламинат? Трябва ли да се залепи фибрана за бетона и с какво? Колко дебел да бъде? Всекидневната е около 40 кв.м., като същото упражнение искам да направя и във всички останали стаи, но те са малки и мисля, че при тях е по-изпълнимо. :?
miliad - майстор
Работя в строителството и никъде до сега не съм видял равна бетонова плоча.Даже съм виждал шлаифан бетон уж равен с 5 см денивилация в двата края на помещемието.Пусни си ниво на всички стаи за да видиш колко е права плочата и тогава умувай.
begemot1 - специалист
:-D
като нямаш равна осново за ламината - сети се какво ще стане.
При ламината денивелацията не трябва да е повече от 3-4 мм на . :!:
radinna - напреднал
Мисля, че е равна, тъй като докато беше на плоча валяха доста дъждове и локва имаше само на едно място и то не дълбока :?
Какъв е най лесния начин да проверя дали има денивелация?
bullet - специалист
мастар, нивелир
paragraf.22 - помощник
няма ли да поддаде ламината като няма твърда основа
mandata - напреднал
Незнам какъв ще е резултата, но си мисля за една изравняваща замазка, която ще играе и роля но изолация. Вместо фибрана да направиш 3 см. замазка от перлит и цимент или кeрамзит и цимент - подобно на посипката за сухите подове, но с цимент.
Трябва да сложиш 2 майки, които ще нивелираш и с мастар да дърпаш по тях смес от перлит и цимент в съотношение 5:1, но провери пак.
шоп - майстор
radinna написа:
Здравейте,
имам следния пробелем: Строя си в момента къща и както се сещате финансите са на привършване, та се опитвам да спестя където е възможно.
Реално ли ви звучи на бетонната плоча, която е доста равна да сложа фибран за под и върху него направо да се реди ламинат? Трябва ли да се залепи фибрана за бетона и с какво? Колко дебел да бъде? Всекидневната е около 40 кв.м., като същото упражнение искам да направя и във всички останали стаи, но те са малки и мисля, че при тях е по-изпълнимо. :?
Ако ти кажа, че съм го правил точно това изпълнение ще те излъжа.
Но мога да ти кажа, че на два места без замазка с равни плочи / и аз не вярхах но мастар 2.50 във всички посоки лагаще перфектно/ съм слагал директно ламинат без никаква замазка. 5 мм подложка защото бетона бе грапав и всичко заспа:-))
А относно фибрана? Защо да не може. Лепиш го през гребен с лепило за топлоизолиращи плочи и слагаш ламинат. Дали да бъде 2 или 5 см фибрана зависи от това какъв топлоефект целиш.Аз така бих направил. Мое мнение, не е препоръка.
Chefo77 - майстор
Добре е фибранът да е залепен. Не е на 1000% задължително, но е добре да е залепен. Върху него не прави замазка - от дебелата няма смисъл, тънката ще се напука. Между фибрана и ламината слагаш изолация от руло и мисля че ще останеш доволен/на от резултата. Но фибрана наистина трябва да е много добре изравнен.
dito - специалист
Chefo77 написа:
Но фибрана наистина трябва да е много добре изравнен.
Ето това е трудната част - дори да е на гребен, пак не се получава равно. 3 квадрата правих на усвоена тераса и е много трудно, защото фибранът не е корав като плочка и не можеш да го натиснеш за да излезе излишното лепило. Повече от половин квадрат лист... много трудно е да се направи без стъпалце спрямо съседния лист, поне аз така мисля.
  • 1
  • 2

Тема "40 кв.м. под без замазка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: