• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
pippo - напреднал
Здравейте,
Направих огромна грешка като си купих ламинат от Домко без да им платя за монтаж. Имах 2ма майстори, които ми правиха всичко и се доверих на тях. Те не са виновни в случая, а това че от Домко са ми продали дефектен ламинат. Лошото е, че ме е нямало при доставката и като човек не разбира може да го излъжат както им хареса. Проблема е че половината от пакетите бяха с нарушен търговски вид, от там каналите за клик системата по късата страна на доста от елементите бяха с дефекти. Ефекта е, че на няколко места сега след нареждането имам отворени фуги по късата страна на ламелите. Ламината е на Егер, а системата на скачане е някакъв трапец. Този отрицателен ефект се виждаше още при монтажа, но никъде в София не успях да намеря още ламинат от същият декор по време на монтажа, така че се разбрахме с майсторите да слагат тези ламели там където ще бъде гардероб, спалня, т.е. няма да се виждат и натоварват. Да но както и да го мерихме си останаха няколко дразнещи фуги. Въпроса ми е мога ли да ги залепя с нещо. Може ли да ми препоръчате някакво лепило, което да вкарам във фугите.
Поздрави.
PLOCHKATABG - специалист
За лепилото- Moment wood .
Със счупени клипсове трудно ще фиксираш, още повече отдолу има подложка. Мисля че няма оправия, ама все пак може да пробваш, лепилото е добро .
Chefo77 - майстор
Искаш да залепиш ламината да не разширява фугите, или просто искаш да ги запълниш? Закопчаването държи ли? Ако държи, можеш да потърсиш цветен силикон (или кит за дърво) с близък цвят. Вероятно няма да се получи перфектно, но поне няма да се забелязва толкова лесно.
За десена - мисля, че Алати взеха правата на вносител, провери там дали няма да има (ако все още търсиш де).
pippo - напреднал
Закопчаването държи много слабо. Ще опитам с лепило. Вече не търся още ламинат, тъй като не виждам как ще подменя отделни ламели, без разглобяване на целият под. Благодаря за съветите.
Препоръчвам монтажно лепило, каквато и да е марка, но най-вече Бизон
u-ray - напреднал
Същият проблем и при мен. Ламинат на Егер купен от Домко. Проблема е във фалшивия клик на късата страна. Почти не държи, като на отделни места едната дъска направо стърчи над другата. Няма оправия. Поне аз не мога да измисля. Какво стана с лепилото?
BLUEFEN - специалист
Алати са едни от представителите на Егер. Ако е по-евтин ламината по-добре го прежали и сложи друг. И ако нямаш кадърен човек да ти го монтира , изисквай фирмата от която си го купил да го постави ...
begemot1 - специалист
ако е с пласмасовата "пружинка" слагаш лепило във фугата, от горе тежко.след 6-8 часа пълниш фугата със силикон за ламинат.
u-ray - напреднал
begemot1 написа:
........след 6-8 часа пълниш фугата със силикон за ламинат.
Какъв е тоя силикон за ламинат?
nasco2 - специалист
u-ray написа:
begemot1 написа:
........след 6-8 часа пълниш фугата със силикон за ламинат.
Какъв е тоя силикон за ламинат?

Не е специален за ламинат. На Бизон има акрилен пълнеж за фуги с различни цветове. на Цена около 5.00лв.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със фуги на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: