Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Четох, четох, къде е най-удачно да задам въпроса си и реших да е тук. Тъй като нямам нужните познания не мога да се справя с проблема си. Та той е: в помещение с теракот трябва да сложа ламинат. Всичко е много хубаво, но пвц вратата се отваря навътре и ако в този момент сложа ламинат няма да може да се отваря. Ще пусна снимка, за да се види. Въпросът е: може ли да се направи нещо, така че да не се налага оставяне на теракот пред вратата. Незнам може ли тя да се повдигне или пък в обсега на отварянето й да се махнат плочките и ламината да прави нещо като мини сътпало?
Мерси на всички, които ще ми дадат съвет.

Прикачен файл

030.jpg
030.jpg (92.96 KиБ) Видяна 3329 пъти
masteradmin - майстор
Махаш врата от пантите редиш ламината и след това режеш врата по ламината така, че да не опира в него.
Благодаря за бързия отговор. В интерес на истината попитах майстора, който прави ремонта и е много свестен, дали такова нещо може да се направи и той каза, че било сложно (да не кажа невъзможно). Та затова почнах да се мъча с други решения. Трябва ли специалист да го направи или мога да врънкам моя майстор :), който умее доста неща?
А с какво се реже?
masteradmin - майстор
Алуминия е мек. С флекс или ножовка.
velsi - Почетен майстор
Не мога да разбера някои хора. Толкова ли е трудно да се различи врата от ПВЦ и врата от алуминий?! Питащия говори за врата от ПВЦ, а аз на снимката виждам алуминиева. ПВЦ вратата не може да се скъсява, но алуминиевата може. Най-добре да го направи фирма, която с това се занимава.
masteradmin - майстор
:lol: е velsi приема нещата с дограмите много лично, и на мене ми се стори алуминий и понеже аз съм рязал такава с лист ножовка за ПВЦ немога нищо да кажа
Emerald - модератор
Може да има възможност надолу да се поизкърти замазката? Понякога е неоправдано дебела. :?
velsi - Почетен майстор
Не е проблем да се реже с каквото и да било, но ще стане супер грозно!

Тема "Трябва ми решение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: