Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Ivailo - помощник
Time2Burn изглежда добре аз мислех на мястото на фибрана да залепя гипскартон така че да спестя шпакловането и затова рехох да зидам с по дебел итонг.Забравил си да снимаш замаската на пода да видим как е станало и тук балкона е вътрешен а при мен е външен.

nihonjin и аз мисля че няма да има проблем защтото ако слагам ламинат и фибран фибрана ще е 6см. при мен няма да има натоварване (това все пак е балкон) на него ще има една готварска печка която смятам че не тажи кой знае колко за да предизвика проблем
velsi - Почетен майстор
Да ви споделя нещо. Днес монтирахме ПВЦ прозорци на една тераса. Пода беше направен с фибран 25 мм. Отгоре беше шпаклован тънко с мрежа за топлоизолации. Ходихме час по него, слагахме стълба, катерихме се, слизахме, въргаляха се инструменти, дрелки, перфоратори по пода.... Направи ми впечатление, че нищо не поддаде, нищо не мръдна и не се спука. Собствениците казаха, че ще лепят плочки. Но и без плочките пода си е достатъчно здрав. Както се казва: "можело значи". :-D
stambe78 - помощник
Спор няма че най добрият вариант е когато се направи замазка с армировка над XPS но обикновено когато се ремонтира старо жилище човек трябва да се съобразява и с нивото на съседните стаи и на вратата .Така че когато няма възможност спокойно може да се слага ламината директно върху XPS
Здравейте!Вчера положих на пода на терасата фибран,дюбелирах го и отгоре сложих мрежа,след което шпакловах.Отгоре съм решил да сложа теракот,но трябва да направя замазка.Интересувам се дали някои е пробвал майките за замазката да ги е правил от фибран,защото на мен ми остана?И още един въпрос-терасата има наклон навън към дограмата и се чудя нивелацията как да бъде-по хоризонтал или вертикал?Имам в предвид да речем 3 см.към вътрешната стена на стаята и 4 см. към външната стена или на всякъде трябва да е с еднаква дебелина?
solo5 - майстор
Time2Burn написа:
Няма да се натовари плочата. 3 см замазка са ти около 3 чувала което е не повече от 100 кг.
около 20кг е тежеста на 1кв.м стандартна замазка при 1см височина
при 2см става 40кг и при 5см вече е 100кг
умножаваш по квадратурата и получаваш колко ще тежи :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ivo1017 написа:
И още един въпрос-терасата има наклон навън към дограмата и се чудя нивелацията как да бъде-по хоризонтал или вертикал?Имам в предвид да речем 3 см.към вътрешната стена на стаята и 4 см. към външната стена или на всякъде трябва да е с еднаква дебелина?
??? Нивелация. НИВЕЛАЦИЯ!
Идеята е, отгоре да е хоризонално, нивелирано! Сиреч различните дебелини на слоя да оберат неравностите на основата.
Господи!
Здравейте отново!След като разбрах как точно трябва да нивелирам се оказа ,че нивото на замазката идва на едно ниво с перваза на вратата на терасата-голям проблем!Мисля отгоре да слагам теракот,но при тази височина на замазката плочките ще излезят над нивото на вратата!Някои да е имал подобен проблем и как го е разрешил?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Най-високата точка на пода как е спрямо перваза на вратата? Ако не разбираш въпроса, кажи, ще ти намерим майстор.
Ами ако съм разбрал добре най-високата точка е нивото на вътрешната стена(под прозореца на спалнята)-на 5 см. от височината на перваза на вратата!Днес приказвах с един човек,който доста замазки е направил и той ми даде следния съвет-отдолу рабицова мрежа, а замазката да бъде по-тънка от горния край(стената под прозореца на спалнята)-другият край(външната стена под дограмата) по-дебела-примерно 2-3 см.На ясно съм,че това няма да е нивелация,но като вариант ме устройва.Не искам да си викам майстор,а да се пробвам сам да го направя,защото съм голям инат и реших всичко сам да си правя,дори да проточа доста дълго ремонта!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бе ти си голем идиот, ама хич не кефиш, да знаеш.
Дигам ръце.

Тема "гранитогрес или ламинат на балкона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: