• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
bezimenen - напреднал
Здравейте,

Поради скърцане на дюшемето на един приятел, решихме да го замениме с ламиниран паркет.

Отдолу изкочи 5 см. перлит и душемето е 3,5 см. Под перлита е плоча.

Чудиме се дали върху перлита да слагаме замазка 2 см. (което ми се вижда малко) или да махаме перилита и замазка 7 см. или фибран 3 см. и замазка 4 см. Стаята е 20 кв. м. та ще си е бая материал и мъкнене:)

Друго за което се сещам е дирекно да сложиме ОСБ 2,2 см. върху вече сложените майки, което ще ни е най-лесно, ама дали няма пак нещо да скърца.

Дайте идея как да го направиме. Качвам снимки.

Благодаря!
https://prikachi.net/image/8IY2L
https://prikachi.net/image/8IfYa
chapara - майстор
Уравнението Ви е с много неизвестни :?
шоп - майстор
Върху перлита не можете да направите замазка, но можете да направите перлитова замазка.

Особено ако теглото е фактор.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 31, 2023 8:30 pmbezimenen написа:

Поради скърцане на дюшемето на един приятел, решихме да го замениме с ламиниран паркет.
...душемето е 3,5 см....

https://prikachi.net/image/8IfYa

Щастлив живот в тиха стая...

Изображение
bezimenen - напреднал
Сега започвам да се замислям ако го напълниме със замазка дали плочата ще издържи тежестта:)

Т.е. Най добре е с перлит, пясък и цимент ли?

А варианта фибран, замазка как е?
Lutchezar - майстор
На това дюшаме някога е трябвало да му се сложи паркет отгоре. Ако няма връзка нут-перо между дъските, естествено е да се огъват и да скърцат. И при мен е така дюшамето, но не са забравили паркета. И не скърца :-D.
chapara - майстор
За МЕН варианта е с минѝмум усилия и
много мислене да се изцеди всичко от ситуацята.
Закупена ли е новата настилка и какво ниво се гони?
Иначе, заливане на сегашната замазка с циментово мляко и ц200 с цел заздравяване, на етапи. Изкърпване с флексово лепило около гредите и стените.
След изсъхване монтаж по гредите на демпферна лента, както и по стенте.
Връщане на дюшемето с лепене по нут и федер. Ако е купена другата настѝлка, монтаж
Другия вариант, махане дюшемето и монтаж на ОСБ.
Ако гредите са плаващи, не хванати за плочата, укрепване. Това е моя ред на мисли.
Успех.😉
bezimenen - напреднал
За сега е изкъртено дюшемето и е закупен ламиниран паркет. И аз това ми се иска с много мислене, но имам нужда и от мнения:)

Нивото което се гони е сегашното. Ако се махне перлита е 7 см. пълнеж, а ако си седи перлита е 2 см. пълнеж, Като цяло най-лесно е да не се маха перлита, а тия 2 см. да се запълни с нещо.

А ако се заравни с пясък перлита и се нареди от розовия фибран под ламината, дали ще е стабилно?
bezimenen - напреднал
А тия ОСБ-та дали са прави или имат кривини:) Примерно само да ги подредя или захвана с видии за гредите с малко разстояние между тях.

Ако грундирам и направя 2 см замазка с армирана мрежа какви изненади може да възникнат? В кухнята е същото положение и ще се слага теракот, та за там сигурно ще си иска замазка.



Едит: Решихме да го направиме с 2 см замазка директно върху перлита. Чудя се как да положа армираната мрежа като ud профилите (мисля това да ползвам като майки) ще пречат. Освен да я режа и между профилите да е.
Последна промяна от bezimenen на ср авг 02, 2023 2:21 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Премахване на дюшеме, слагане замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: