Много интересна и все по-често дискутирана тема.
toolegittoquit - майстор
Не ми беше равен подът като се слага ламината, въпреки че ме убеждаваха в това. Сложих 7мм подложка. Работата долу-горе стана, но ламинатът се оказа, че не е особено качествен. Кликовете лесно се подбиваха и чупеха още при монтажа. Пишман станах, че се занимавах, трябваше да извикам някой друг да си блъска главата с това недоразумение. На някои места при натиск се отварят фуги, комбинирано с факта, че отдолу не е съвсем равно навсякъде. С какво мога да подлепя и да реша проблема, за да не се сменя ламината?
dyaneff - майстор
И понеже пода не беше равен, ти го изравни с дебела подложка ?
И купи най-евтиния ламинат(с най-лошо качество) ?
toolegittoquit - майстор
dyaneff написа:
И купи най-евтиния ламинат(с най-лошо качество) ?
Не беше най-евтиният, беше относително евтин. 14лв квадрата. А за подложката - да, добре, съди ме. Добре, виновен съм. Почнах да нареждам и тогава видях, че подът не е равен. А дебелата подложка предварително я купих уж за топлоизолация. Отдолу е гола замазка.
EDI - майстор
Тая работа според мен няма оправяне без раздигане. :?
toolegittoquit - майстор
EDI написа:
Тая работа според мен няма оправяне без раздигане. :?
Аз съм 100% сигурен, че това се случва поради повреден клик по късата страна.
radius - майстор
Но като не е равно и стъпиш на паркетината, клика го предава на другата и го отнася. Така че според мен повредения клик е следствие от неравния под, а не от това че при слагането се е отчупвало по някое ъгълче.
toolegittoquit - майстор
radius написа:
Така че според мен повредения клик е следствие от неравния под
Май още при монтажа го имаше проблема.
Chefo77 - майстор
toolegittoquit написа:
EDI написа:
Тая работа според мен няма оправяне без раздигане. :?
Аз съм 100% сигурен, че това се случва поради повреден клик по късата страна.
А аз съм 100 000% сигурен, че това се случва заради комбинация крив под + дебела подложка + монтажник.
7 мм подложка НЯМА фабрично, което означава, че или е два вида, или грешиш за дебелината.
Еди е прав - тая работа без 'уй, т.е. раздигане, няма да стане. А след като са потрошени кликовете, и с тоя ламинат няма да стане, поне не лесно.
14 лева е цена, на която може да се вземе ламинат 8 мм 32 клас при промоция в някой хипермаркет, не е пределно ниска. Но това не означава, че ламинатът ще е цвете, просто ще покрива горните параметри.
Pooh - майстор
Тинки, не съм много по темата, но откакто ти прочетох първия пост, една мисъл не спира да ми се върти из тиквата:
"Удоволствието от ниската цена, трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество."
Та така ...
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
7 мм подложка НЯМА фабрично, което означава, че или е два вида, или грешиш за дебелината.
Значи ще е 5мм пенополиетиленова. А ламинатът е 7мм, клас 31 или 32.
Ламинатът е в дома на родителите ми. Казах, че е крив пода и трябва допълнителна саморазливна замазка, не ме слушат и ми дават зор да редя. Сложих подложката, между отделните листове подлепих фугите. Почнах да редя. Още с ваденето от пакетите на парчетата забелязах, че само като хвана леко ламината на някои места и кликовете падат. Като изключим това, реденето се получи долу-горе добре.
Според мен, ако кликовете не бяха повредени, ламинатът просто щеше да пружинира, не и да се отваря. Кривините не са толкова страшни и са най-вече в ъглите на помещението, в центъра му е почти навсякъде равно, явно там където се отклонява малко и се отваря. Тъпо.
Раздигането не е вариант, вече са насложени мебелите и никой не дава да се пипа и мести.
Общо взето - бързата работа, срам за майстора. Претупано, въпреки че се постарах с реденето доста.

Тема "Ламинат - фуги, проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: