Много интересна и все по-често дискутирана тема.
velinsl - специалист
Чираче написа:
Не намирам в магазините ъгли за вертикален монтаж. Реших въпроса по тоя начин. Рязането съм вършил ръчно, но се получи сравнително добре.
И аз го бях замислил по този начин. да видим какво ще стане накрая.

Няма проблем, Чефо.
Знам, че много дразнят. За съжаление обаче и без тях не може.
jekasus - майстор
p.v.x написа:
Че аз не мога.
Абе, замазки правиш, гранитогрес лепиш, а тая проста работа не знаеш, а толкова е лесно :-D Не съм регистриран там...
p.v.x - майстор
jekasus написа:
p.v.x написа:
Че аз не мога.
Абе, замазки правиш, гранитогрес лепиш, а тая проста работа не знаеш, а толкова е лесно :-D Не съм регистриран там...
Аз знам , ама и аз не съм регистриран там. :-D
Не ме канят. :lol: :lol:
То не се разбира дали е положена замазката.
Двете различни покрития се зануляват към преходната лайсна , която ще ги съедини визуално и ще обира различните температурни разширения.
Във другата тема , защо не каза , че тези 40 + 25 кг. във зависимост до колко земновлажна ще е замазката ще стигнат за около 3-4см.дебелина , за един кв. м.

:rock:
jekasus - майстор
p.v.x написа:
защо не каза
Няма никакви данни за квадрати на терасата, от "нулата" ли ще се прави... И още нещо не съм писал там...
p.v.x - майстор
jekasus написа:
p.v.x написа:
защо не каза
Няма никакви данни за квадрати на терасата, от "нулата" ли ще се прави... И още нещо не съм писал там...
Прав си.
Нулата може да е подов фибран.
Въпроса е по скоро принципен. По лесно да се ориентира автора.
Не си споменал , че ще трябва решетка 20/20 - 4мм. и при добро желание фибри 10-12мм. Тъй-като терасата е подложена на стресови температури. Напича слънце през деня , а вечер температурите могат да станат и минусови. И задължително гранитогрес. Не теракота. :yawinkle:

:rock:
jekasus - майстор
p.v.x написа:
Не си споменал ,
А той дали ще чете и отговаря в темата... затова не се напъвам.
p.v.x написа:
че ще трябва решетка 20/20 - 4мм.
Не, не, не и тази :-D
p.v.x - майстор
jekasus написа:
А той дали ще чете и отговаря в темата... затова не се напъвам.
Еми ще чакаме и тогава ще се пънем. :lol:
По скоро ти.
Аз съм си общак. Не се бъзикам.
Помагам на бащата.
Да знаеш каква мрежа шпаклова между замазката(има заложено подово) и гранитогреса направо ми взе акъла.Някаква специална.
Не му разбирам .
Но помня :-D

:rock:
jekasus - майстор
Тинки, а дървени или мдф первази знаеш ли как се снаждат и дали има ъгли за тях?
Chefo77 - майстор
simplex написа:
Chefo77 написа:
Тинки - без да четкам адаша, гледай
Чефо, ако при готови налични ъгли ми режеш первазите и ми ги снаждаш със съмнителна прецизност, поради трудността да направиш перфектни ъгли и да ти изчислиш, направо ще те изгоня от къщи. :lol:
Клиентът винаги има право и ще те поканя да ми намериш 120 градусови фабрични ъгли за первази за шестоъгълна стая. :-D :partyman:
Апендикс, ако има готови налични ъгли, никога няма да си играя да ги правя на ръка - без значение дали са със съмнителна или абсолютна точност. Виж - ако ти не можеш да броиш или ти се свиди да закупиш необходимия брой, нещата са съвсем различни :wink: А, и аз проблеми с математиката нямам.
Това за абсолютното право на клиента можеш да го напишеш на картонче, да го навиеш на руло и да го скриеш в себе си - отзад. Никой не трябва да превишава границите на добрия тон, без значение от коя страна на поръчката се намира.
Гена, за някои MDF има. И клипси има, но и елементите, и клипсите са ми много смешни - пълен ташак :)
parketmilanov - специалист
Чета темата и се смея , а е малко след 3 часа....дано не събудя спящите...
та по същество - съвет към направиси сам потребителите -
Научете се да задавате въпросите по нормален ,човешки и възпитан начин.Всеки си има фитил с определена дължина .Моя е твърде длъг ,на Чефо е малко по къс като гледам ,но никога не сме отказали търпеливо и обстойно да обясним
на хора които са попитали просто и ясно за конкретен казус ,идея дори почти невъзможна как да бъде направена от човек който почти не се е занимавал със строителство .И не съм само аз много колеги са търпеливи и обяснителни за да спазим духа на този красив форум ,в който и аз съм научил Много неща извън моята професия когато ми се наложи.
За затегач ще кажа и нещо клиширано -Попитай ,ще ти отговорят.
та в конкретиката - има много начини за елегантно снаждане на ПВЦ перваз най елементарния -Ъгломер от 15 лева а ако няма бюджет и транспортир става мериш режеш ако трябва припилваш с малко шкурка ако нямаш флексче /но ако имаш внимавай и с пръстите и с натиска ./ и слагаш.Все пак е математика за 8-10клас.И с повече търпение и по -малко "Мамата" ще видиш че резултатите ще са Прекрасни .А ако не си ги купил пвц первазите още по-добре си вземи МДФ ,там ще е още по-добър резултата срещу не-много повече пари .
Поздрави !
PS-Пасвател -"купешки"или направен също върши донякъде работа

Тема "Ламиниран паркет без прави ъгли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: