Много интересна и все по-често дискутирана тема.
stefanjor - специалист
parketililaminat ... интересен избор за ник.
Следващата тема, като питаш за стените, ще правиш ли нов профил: shpaklovkailitapeti ? :cool:
Извинявам се за шегата, но е с най- добри чуства.
И да не съм съвсем офф- ако имаш възможност за естествен паркет го препоръчвам пред гранитогрес.
Успех с начинанието!
parketililaminat - напреднал
чет сеп 21, 2023 2:31 pmstefanjor написа:
parketililaminat ... интересен избор за ник.
Следващата тема, като питаш за стените, ще правиш ли нов профил: shpaklovkailitapeti ? :cool:
Извинявам се за шегата, но е с най- добри чуства.
И да не съм съвсем офф- ако имаш възможност за естествен паркет го препоръчвам пред гранитогрес.
Успех с начинанието!
оня ден подарихме естествения паркет на един комшия да си го изгори
нищо му нямаше въпреки че беше 50 и кусур годишен
parketililaminat - напреднал
чет сеп 21, 2023 2:27 pmtorbalan написа:
Че пода се рони е проблем, ако ще лепиш паркет или дюшеме.

Каквото и да решиш да го правиш, преди да започнеш, почисти го хубаво от прах, пясък, камъчета, парчета замазка и т.н.
ако правя гранитогрес има ли смисъл да го чистя. че страшен прахоляк се вдига
пишман_майстор - майстор
Значи да разбирам , че искате за налепите гранитогрес под наклон или? Доколкото разбрах пода освен, че се рони, не е и на нивел. Не искате да режете прагове ,врати, значи остава да се налепи там каквото сте си наумили , но ще е под наклон или ще се "лепи" според терена ( нагоре/надолу ). Освен, че да се получи едно голямо нищо , ще са напразно похарчени пари.
За мен ( ако е) , каквото се люспи-махам, старателно изчиствам пода , напръсквам с контактен грунд обилно и вдигам нивото със замаска , нивелирана разбира се . И да пречи нещо, прагове , врати , режат се.
И след това по избор там отгоре каквото ще е, дали плочки, дали паркет и т.н.
Други варианти , колегата ги е казал.
torbalan написа:
То зависи какво искаш да постигнеш.

Ако искаш всичко да е идеално направено - къртиш и правиш наново.

Ако искаш да замажеш положението - правиш го равно, като може и да не е нивелирано.

Рязането на вратите е най-лесната работа, така че и да дигнеш нивото, не е голяма драма.

Но в блок на 70 години, аз не бих се хвърлил на скъпи ремонти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Четох му всичките теми и питания и отговори, та се чудя... Пише по някакъв проект или наистина е толкоз арогантен и/или ***

Прикачен файл

baltic-sea-7455227_1280.jpg
chapara - майстор
Аз виждам че замерване за нивелация и равност нямаме, точка. не може да си я направи човека. Може пък и да си е равно и само на няколко места обрушено? Тогава се изкърпва и се лепи OSB 9mm. Ако има малки тумби, се шлайфа, както вече го посъветваха и вика майстор за саморазливка.
За прахта се дават под наем строителни прахосмукачки, каквато майстор за саморазливки трябва да има задължително!

И стига се мотай, почвай, че да се свършва. Коледа чука на вратата😁
Lutchezar - майстор
Има и тема за стените, пак от същия автор.
На мен ми се струва че е наследил внезапно апартамент и е започнал да кърти, без да осъзнава какво върши и как се прави ремонт. Махайки здрав паркет автоматично намаляваш цената на имота, губиш пари и с виждаш в чудо как да правиш пода.
Това че иска да работи без да чисти праха и да не вдига прах ме кара да мисля че досега ремонт не е виждал наживо. Ако всичко това не е майтап, че с този ник няма никой да го вземе на сериозно, има да чете поне седмица преди да разбере в общи линии кое как е направено, кое как се прави, и в какъв ред. След това поне седмица ще избира подходящи материали, а с тези въпроси, предполагащи липсата на опит и умения, нищо няма да му се получи от първия път без помощ от човек с опит. Което ме навява че е възможно парите които ще затрие да надхвърлят цената на имота. Ако няма пари, тогава нещата са ужасни, бих препоръчал без да се пипа да се даде под наем дългосрочно, с включен в стойността на наема ремонт от наемателя.
chapara - майстор
Това с наема не искам аз да го чувам.
Една позната го играе тоя филм 10 години. Малко е да се каже трагедия🥶🤮
Няма наемател който да го стегне. След наематели почти винаги е за основен ремонт!
Lutchezar - майстор
Рисково е това със наема, съгласен съм. Рядко е успешно по принцип
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
'човекАт' два месеца пита едно и също, едно и също, едно и също. Пишете му, то зи рупа и трупа грешки. Аз мисля, че е скучаешт ентелегент и периодично се почесва тук.

Тема "Да къртя ли пода ? Видео въпрос." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: