Работа с гипскартон за напреднали.
Yordan_Andonov - напреднал
След като започнахме ремонт на закупено жилище със сменена дограма, установихме, че дограмата е доста некадърно поставена. От външната страна се вижда пяната, не е подмазана и дори стоят лепенките. От вътре, прозорците са обърнати с гипсокартон, като на единия прозорец в долният ъгъл се вижда дупка, като картона е омекнал от проникналата вода.
Тъпото в случая е, че вече поставихме изолацията на стената, която е стериопор, но накратко какво смятаме да правим.
Належащо е да се подмаже от външната страна навсякъде. Първия ми въпрос е, гледах в една друга тема как един колега залепва хидроизолационна лента по периферията на рамката и след това я замазва. Удачно ли е и има ли смисъл.
След това в долната част на външната страна задължително Z профил, хванат за дограмата с нитове или самонарезни видии, като преди това, там където ще ляга профила към рамката, ще го намажа със силикон и ще го залепя към перваза, за да не го обърне евентуален силен порив на вятъра.
Отвътре - долният перваз от ГК се премахва и се пълни цялото пространство със замазка на циментова основа. Ако оставим страничните и горния первази от ГК, не би следвало да има проблем с проникване на вода и влага, при положение, че отвън вече е "запечатано".
Не сме махнали още долния вътрешен перваз, но съм почти сигурен, че няма да има възможност за подпрозоречен такъв, понеже (малко ме съмнява, но) ако има дюбели, няма как да го сложим както трябва (захванат за основата на дограмата), така, че остава след като запълним кухините и подмажем отвън, да го сложа без да влиза под дограмата. 2 см били най-тънките. Имам го това разстояние до пантите.
Моля за съвет и се извинявам ако има неточности или сгрешени термини.
Вече сърбах попарата на старите кучета из форума и съм по-внимателен.
Фърбата - специалист
Yordan_Andonov написа:
Моля за съвет и се извинявам ако има неточности или сгрешени термини.
Вече сърбах попарата на старите кучета из форума и съм по-внимателен.
На първо четене - няма материал стериопор, стереопор....
материала е стиропор. Това- за да не те емнат старите кучета ;-)
Ако можеш- щракни някоя снимка, една снимка дава доста яснота- така повече хора може да ти дадат съвет какво може да се направи.
Здравейте на всички майстори.
По темата-проблем със замаскираните течове и влаги за съжеление винаги се крие с картон преди продажба.
Както колегата е казал-снимки на ситуацията биха дали яснота и помощ при даването на съвети.
Относно ,,няма материал стериопор, стереопор....
материала е стиропор. ,,-материалът е EPS ,a марката му(една от многото) е STYROPOR.

Живи и здрави и все така работливи.

Тема "Проблем с обърнати прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: