• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Работа с гипскартон за напреднали.
Galy - специалист
Здравейте, имам нужда от съвет. Харесах си камък за стената в хола. Чудя се как да изпълня лепенето. Стената е с размери 4 метра на 2.50 височина. Гипсокартон на конструкция, но не е подсилена. Профилите са през 60см. Камъка е нарязан на размери 40 х 8см, 2см. дебелина. Лицето е релефно, а отзад е много гладък. Сметнах, че на квадрат се падат по 60кг. тежест на камъка, което малко ме тревожи. Вероятно трябва да шпакловам с мрежа първо, след това да лепя, но какво лепило да ползвам? Приятел ми спомена за някакъв GOLD и Platinium...май от серията на терафлексите, не рабрах точно. Какво ще кажете вие? Ще имам ли проблеми с това тегло на камъка?
peter_m - специалист
Вариант да махнеш картона :?
Стелко - специалист
ако искаш картон сложи профилите през 40 см. и затвори с 2 плати на размината фуга, грундирай и лепи с най-малкия гребен (6-8 мм) стига камъка да го позволява - да е еднакъв на дебелина, задължително флексово лепило, няма нужда от мрежа така камъка залепва за мрежата не за основата, хубаво е да шприцваш и камъните при лепенето, аз съм правил на картон стена 2,8 м висока -още са си там камъните(3 см. дебели), лепихме с ардекс лепило
Galy - специалист
Няма как да махна картона заради каналите, които искам да се открояват...вижте на снимката. Приемаме сегашната ситуация. Как да изпълня лепенето, за да имам максимална сигурност?

има проблеми с качването на снимки!!!
stivemaster - майстор
Аз бих направил следното : бих напълнил фигите на този слой внимателно без високи участъци за да не пречат.След това монтирам още един слой импрегниран влагоустийчив картон като разминавам фугите с долния пласт поне с 50 см.Имай в предвид че проектант ако знае че ще лепиш върху нея 10 м2 камък щеше да ти даде CW през 40см. и двустранно по три пласта .Сега тънкия етап, предполагам ще лепиш без фуга или с милиметър и размерите на камъка са точни.Избери по точните за долните редове да не позволяват движение.Залепи си по здраво мастарите не като за плочки.Използвай флексово лепило над 12лв. торбата и си ти ....
Pooh - майстор
Защо говорите смешни неща?
Колко натоварва каменна облицовка, гипсокартона? А, стена изобщо? На кое тежи кеменната облицовка? Ако има опастност на откърти монтираният гипсокартон, как процедираме, ако ще лепим камък на измазана/шпаклована/боядисана стена - там няма ли опастност от разлепване на слоевете?
Galy - специалист
Има логика Pooh, благодаря! Добре, каква е идеята на мрежата въобще тогава ако следваме тази логика? Излиза, че и направо върху картона да лепя пак ще стане
Стелко - специалист
колеги не знам кой ви е казал че върху картон се шпаклова с мрежа ,необходим ти е само грунд и много добро лепило,гипскартон се обработва само с грунд или с хидроизолация при мокри помещения, другото е измислица на някой си , какво се постига с полагането на мрежа залепена с лепило или не дай боже със шпакловка, ако искаш да се презастраховаш лепи с лепило за басейн ,по-здраво от това за дома е безсмислено, това което е проблем обикновено с камъните че са различи дебелини и по принцип се лепят на дебело което за теб не е желателно
Galy - специалист
Съгласни ли сте със Стелко???
torbalan - Дървен философ
аз не бих лепил камъни върху неукрепен гипсокартон...
ако ще и пет пласта да са - след като CWтата са през 60см. работата е несигура :)

най-добре да се пита проектант и да се слуша след това, че да няма накрая "олемале кв стана тя..."

здравината на лепилото по пинцип е малкия проблем - по-интересно е какво ще стане ако някой без да иска си удари главата в готовата вече тена...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: